Connect with us

Polska

Poznaliśmy wynik sondażu zamówionego przez PO. Zbadano, jakie poparcie partia uzyskałaby razem z Nowoczesną

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Platforma Obywatelska RP

Ośrodek badania opinii Kantar Public zrealizował na zlecenie Platformy Obywatelskiej sondaż poparcia dla partii politycznych. PO została zestawiona w nim razem z Nowoczesną, jako koalicjantem.

Liderem sondażu jest Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało w badaniu 34% głosów. Na drugiej pozycji uplasowała się koalicja PO-Nowoczesna. Partie opozycyjne mogą liczyć na 27% głosów.

Ostatnie miejsce na podium przypadło ruchowi Kukiz’15, który może pochwalić się 12% poparciem.

To wszystkie formacje polityczne, dla których znalazłoby się miejsce w Sejmie następnej kadencji. Poza parlamentem znalazłyby się Partia Razem, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Polskie Stronnictwo Ludowe po 4%, a także partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego, która uzyskała w badaniu 2% głosów.

11% ankietowanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Źródło:
Twitter, wMeritum.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.