Connect with us

Polska

Premier Morawiecki: warto dać Brytyjczykom parę miesięcy na wyjście z UE

Dodano

dnia

Brexit/CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP
CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP

Wielka Brytania wciąż nie ma planu na wyjście ze struktur Unii Europejskiej. Przed dzisiejszym szczytem Rady Europejskiej w Brukseli premier Morawiecki sugerował, że warto w ramach kompromisu dać nieco więcej czasu Brytyjczykom.

– Chcę podkreślić, że cały czas mam nadzieję na takie wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które nie będzie oparte wyłącznie o umowę Światowej Organizacji Handlu, tylko umowę między UE a Wielką Brytanią. Zależy nam na łagodnym, spokojnym wyjściu Wielkiej Brytanii.

– mówił premier Morawiecki.

Jak poinformował szef rządu, kwestia Brexitu będzie także jednym z tematów spotkania szczytu Rady Europejskiej.

– Będę przestrzegał przed ryzykownymi apelami, które bardzo mocno skracają termin, aż do 29 marca, czyli w praktyce już za tydzień. To tworzy sytuację ogromnej presji i stawia Wielką Brytanię pod ścianą. Myślę, że w ramach kompromisu warto dać parę miesięcy naszym przyjaciołom Brytyjczykom na wyjście z UE. To będzie w interesie zarówno UE, Polski jak i Wielkiej Brytanii

– przekonywał premier Morawiecki.

Źródło:

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.