Connect with us

Polska

PSL chce wpisać do polskiej konstytucji obecność Polski w UE

Dodano

dnia

Fot. Twitter/PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, ogłosił, że jego partia opowiada się za dodaniem do obowiązującej konstytucji nowego rozdziału. Ma on dotyczyć obecności Polski w Unii Europejskiej.

„Chcemy zrobić wszystko, żeby na stałe zadomowić się w rodzinie państw wspólnoty europejskiej. W tej kampanii widzimy, że powstają nawet komitety, które nazywają się „polexit”, mają w swojej nazwie wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Jako PSL przedstawiamy propozycję zmiany w konstytucji. To jest dodanie nowego rozdziału „Członkostwo Rzeczpospolitej Polskiej w Unii Europejskiej” – powiedział szef PSL podczas swojego wystąpienia.

Zapis, o którym mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, ma brzmieć następująco: „Rzeczpospolita Polska jest członkiem Unii Europejskiej, która szanuje tożsamość narodową państw członkowskich, realizuje zasady pomocniczości, demokratycznego państwa prawnego, równości obywateli oraz poszanowania godności człowieka”.

Propozycja szefa PSL zbiegła się z projektem ustawy Nowoczesnej. Przedstawiciele tej partii chcą z kolei, by odpowiednią ochroną w Polsce objęta została flaga Unii Europejskiej. „W dniu dzisiejszym klub Nowoczesnej składa projekt ustawy o ochronie flagi UE do marszałka Sejmu. Projekt ten został podpisany przez wszystkich posłów klubu Nowoczesnej, a także przez innych posłów, którzy uwzględniają wartości zawarte w tym projekcie ustawy” – mówił poseł Nowoczesnej, Paweł Pudłowski. Więcej w linku poniżej.

Czytaj także: Nowoczesna składa projekt ustawy o ochronie flagi UE [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.