Connect with us

Polska

Rostowski: PiS sięga po nasze pomysły. „Próbują ratować się przed sądnym dniem”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Jan Vincent Rostowski/fot. profil oficjalny polityka na Facebooku
Jan Vincent Rostowski/fot. profil oficjalny polityka na Facebooku

W rozmowie na antenie radia TOK FM były minister finansów w rządzie Donalda Tuska komentował spór wokół „deklaracji LGBT” podpisanej przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w Warszawie. Decyzja wywołała ogromne kontrowersje i stała się osią szerokiej dyskusji polityków i publicystów. Rostowski zdecydowanie krytykuje to, co mówią w tej sprawie członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Jacek Rostowski krytykował także programy Prawa i Sprawiedliwości ogłoszone podczas konwencji programowej partii Jarosława Kaczyńskiego. Zdaniem polityka, rząd zdecydował się na programy socjalne w obawie przed przegraną w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i jesiennych do Sejmu RP.

– Jeśli chodzi o PiS, to już dawno przywykliśmy do tego rodzaju propagandy goebbelsowskiej. Platforma udowodniła, że przez te trzy lata byliśmy w stanie wytrzymać takie podejście ze strony PiS

– podkreślił polityk.

Rostowski o „deklaracji LGBT”

Jacek Rostowski przyznał, że jest konserwatystą i wyznaje „inny pogląd na kwestie światopoglądowe i obyczajowe”, ale to, co robi PiS jest „skandaliczne, podłe i paskudne”.

– Paliwo niby-uchodźców – których nigdy nie było – skończyło się i potrzebna była ofiara nienawiści PiS. (…) Dla mnie to jest absolutnie nie do przyjęcia, że szczuje się na moich współobywateli. To jest ta najgorsza, najpaskudniejsza twarz PiS, gdzie wybiera się słabe grupy i próbuje się organizować przeciwko nim masowy hejt

– dodawał.

Rostowski: Kaczyński sięga po nasze pomysły

Jak przekonywał Jacek Rostowski w TOK FM, decyzja Jarosława Kaczyńskiego o uruchomieniu kolejnych programów socjalnych jest podyktowana obawą o przegraną w wyborach do PE i Sejmu RP.

– (Jarosław Kaczyński – przyp. red.) widzi, że sypią mu się sondaże, jak widzą, że Polacy nie chcą tej całej zgnilizny, tego całego koszmarnego układu polityczno-biznesowego, który PiS w ciągu tych trzech lat stworzył, także niszcząc praworządność i demokrację w Polsce, to teraz sięgają po nasze pomysły, ale głównie sięgają po pieniądze, próbują ratować się przed tym sądnym dniem, kiedy Polacy powiedzą po prostu dość

– mówił.

Źródło:
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.