Connect with us

Polska

Sachajko (K’15): Konfederacja chce zlikwidować rolnictwo w UE

Dodano

dnia

fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Jarosław Sachajko opublikował na Facebooku wpis, w którym stwierdził, iż Konfederacja chce zniszczyć rolnictwo w Unii Europejskiej. Poseł Kukiz’15 wnioskuje to po wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego, lidera partii KORWiN.

„Uwaga!!! Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy oraz Jakubiak chcą zlikwidować rolnictwo w UE. Ostatnio wygłoszony pomysł na uzdrowienie sytuacji w polskim rolnictwie przez jednego z liderów Konfederacji to całkowite zlikwidowanie dotacji do rolnictwa w całej unii europejskiej. Pomysł wyśmienity, ale dla rolnictwa spoza Unii Europejskiej” – napisał Sachajko na Facebooku.

„Wszystkie poważne państwa dbają o swoje rolnictwo. Najwięcej w Europie dotują swoje rolnictw Szwajcarzy i Norwegowie. Dwa razy wyżej niż w UE, wsparcie dla rolnictwa jest w USA, Brazylia również wyżej dotuje produkcje żywności niż UE, wkrótce żywność będziemy sprowadzać z Chin, gdyż i one dotują swoje rolnictw na coraz wyższym poziomie” – dodał.

„Żyjemy w strefie klimatycznej która nie jest tak korzystna dla rolnictwa jak w Nowej Zelandii, również nie możemy zbierać plonów dwa razy w roku, tak jak w niektórych krajach, dlatego chcąc utrzymać suwerenność żywnościową należy mądrze dotować rolnictwa. Słowo mądrze jest tu kluczowe, gdyż w Polsce polityka rolna jest postawiona na głowie, ale to jest odrębny temat od rewolucyjnych pomysłów Konfederacji” – pisze Jarosław Sachajko.

Wpis Sachajki związany jest z wypowiedzią Janusza Korwin-Mikkego podczas 25. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.

„Unii udało się przekupić rolników tymi dwoma stówkami od hektara. Rolnicy dopiero teraz zaczynają zauważać, że z jednej strony są to dwie stówki, ale z drugiej dostają rozmaite przepisy, które ograniczają produkcję, wolność gospodarczą i są korzystne raczej dla pośredników. Tak dzieje się wszędzie, w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Najlepsza dla polskiego rolnictwa byłaby całkowita likwidacja dotacji w ramach całej Unii. Jeżeli zostaną zlikwidowane dotacje, od razu spadnie cena produktów. Dotacje pozwalają nakarmić się pośrednikom i urzędnikom, którzy te środki rozdzielają. Chciałbym przypomnieć jak w Nowej Zelandii 30 lat temu zlikwidowano wszystkie dotacje dla rolnictwa. Zlikwidowano 28 farm a ceny poszły tak w dół, że opłacalnym stało się eksportowanie masła z Nowej Zelandii do Europy. Nasz program jest prosty, który powtarzamy cały czas. Trzeba przestać rolnictwu przeszkadzać, a rolnictwo sobie poradzi” – powiedział JKM.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

3 komentarze

3 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.