Connect with us

Polska

Sondaż IBRiS dla „Rz”: PiS na czele, ale ze spadkiem poparcia

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

„Rzeczpospolita” opublikowała wyniki najnowszego sondażu, który na jej zlecenie przeprowadził ośrodek badania opinii IBRiS. Na czele stawki cały czas plasuje się Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca zanotowała jednak wyraźny spadek poparcia.

Z sondażu wynika, iż cała Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska) może pochwalić się poparciem na poziomie 31,8%. Oznacza to, że w porównaniu z poprzednim badaniem poparcie dla obozu rządzącego spadło o 7,8 punktu procentowego.

Za plecami ZP plasuje się Platforma Obywatelska, która według IBRiS zanotowała wzrost poparcia. Na ten moment chęć zagłosowania na formację, której przewodniczy Grzegorz Schetyna przejawia 23,5% ankietowany. To o 1 punkt procentowy więcej z poprzednim badaniem.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje Sojusz Lewicy Demokratycznej, który popiera 12,1% badanych (wzrost o 2,4 punktu procentowego).

Oprócz wspomnianych ugrupowań miejsce w Sejmie znalazłoby się także dla ruchu Pawła Kukiza Kukiz’15, który popiera 8,5% badanych; Polskiego Stronnictwa Ludowego – 5,9% oraz Nowoczesnej – 5,1%.

Sondaż przeprowadził IBRIS na zlecenie „Rzeczpospolitej” 4 kwietnia tego roku.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.