Connect with us

Polska

Sondaż wyborczy dla oko.press w dwóch konfiguracjach: bez i z koalicjami. W obu przypadkach prowadzi PiS

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

39% głosów uzyskało Prawo i Sprawiedliwość w sondażu przeprowadzonym przez ośrodek badania opinii Ipsos na zlecenie serwisu internetowego oko.press.

Za plecami PiS-u uplasowała się Platforma Obywatelska, którą w badaniu poparło 21% ankietowanych. Ostatnie miejsce na podium przypadło ruchowi Kukiz’15, który popiera 11% badanych.

Oprócz trzech wspomnianych ugrupowań w Sejmie znalazłoby się miejsce także dla: Nowoczesnej – 7% oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej – 6%.

Progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe – 4%, Wolność – 4% oraz Razem -2%. 6% badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Wersja z koalicją

To samo badanie przeprowadzono również w wersji z dwiema koalicjami: PO+Nowoczesna+PSL oraz Zjednoczona Lewica (SLD, Zieloni, Inicjatywa Polska, Komitet Biedronia, ruchy miejskie, ruchy feministyczne).

W tym przypadku liderem również pozostaje PiS, które może pochwalić się 34% poparciem.

Druga w zestawieniu jest koalicja PO, Nowoczesnej oraz PSL-u, na którą swój głos oddać chciałoby 27% badanych. Koalicję Zjednoczonej Lewicy popiera z kolei 14% respondentów.

Dalsze lokaty przypadły: Kukiz’15 – 12%, Wolności – 5% oraz Razem – 2% (partia Adriana Zandberga nie została włączona do lewicowej koalicji).

6% badanych nie wie na kogo oddałoby swój głos.

Więcej informacji na temat sondażu TUTAJ.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.