Connect with us

Polska

Tomasz Lis wzywa do „narodowego bojkotu TVP”. Jest odpowiedź KRRiT

Dodano

dnia

Fot. YouTube/publicystyka tvp

Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”, za pośrednictwem Twittera wezwał do „narodowego bojkotu TVP”. Na wpis dziennikarza zareagowali przedstawiciele Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Tomasz Lis opublikował w serwisie Twitter wpis, w którym wezwał do „narodowego bojkotu TVP”. Dziennikarz zasugerował również, aby nie płacić abonamentu radiowo-telewizyjnego.

– Czas ogłosić Narodowy Bojkot TVP. Nie oglądać. Nie występować. Nie płacić. Protestować – napisał redaktor naczelny tygodnika „Newsweek”.

Serwis wirtualnemedia.pl skontaktował się w tej sprawie z przedstawicielami KRRiT, którzy bardzo krytycznie ocenili wpis Tomasza Lisa. Rzecznik KRRiT, Teresa Brykczyńska, stwierdziła, że wystosowane przez dziennikarza wezwanie jest „nieodpowiedzialne”.

– Wezwanie redaktora Tomasza Lisa do niepłacenia abonamentu jest zatem skrajnie nieodpowiedzialne, gdyż naraża osoby uchylające się od ustawowego zobowiązania na powyższe konsekwencje – powiedział Brykczyńska.

Wcześniej dodała zaś, że „zgodnie z ustawą, Poczta Polska ma obowiązek ściągania opłat abonamentowych”.

– W przypadku braku wniesienia należności, Urząd Skarbowy jest zobowiązany do ich egzekucji wraz z odsetkami – powiedziała.

Źródło:
wirtualnemedia.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.