Connect with us

Polska

Rzymkowski: Schetynie może zabraknąć paru szabel, wtedy koalicjantem będzie dla niego Paweł Kukiz

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Rafał Zambrzycki

Tomasz Rzymkowski był gościem Grzegorza Jankowskiego na antenie Polskiego Radia 24. Poseł Kukiz’15 pytany był m.in. o możliwą koalicję z Platformą Obywatelską.

Podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie Polskiego Radia 24 mówił m.in. o reformie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Poseł odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który przyznał, że nie udało się jej w pełni zrealizować.

– Są sędziowie etosowi, którzy bardzo cenią sobie niezależność, niezawisłość i wydają wyroki w świetle nie tylko prawa powszechnie obowiązującego, ale również poczucia sprawiedliwości i powszechnej moralności. Środowisko sędziowskie ma sobie wiele do zarzucenia, jest np. sprawa szybszego oczyszczenia się z dziedzictwa PRL, choć dzisiaj, w 2018 można mówić tylko o szczątkowym udziale osób wywodzących się z poprzedniego reżimu politycznego. Pozostaje kwestia swoistego oderwania się od rzeczywistości, która wynika nie tyle z przywar ludzkich, ale z uwarunkowań systemowych. Niestety Prawo i Sprawiedliwość nie robi nic, aby ten system rozszczelnić i stworzyć nowe drogi dojścia do tej korony zawodów prawniczych – powiedział Tomasz Rzymkowski.

Tomasz Rzymkowski o koalicji z PO

Rzymkowski był również pytany o to, czy klub Kukiz’15 byłby w stanie zawiązać koalicję z Platformą Obywatelską. Poseł nie wykluczył takiej możliwości. Zaznaczył jednak, że wszystko zależy od realizacji konkretnych postulatów K’15.

– Może być też tak, że Grzegorzowi Schetynie zabraknie paru szabel i wtedy koalicjantem dla niego będzie Paweł Kukiz. To zależy od tego, kto przystanie na nasze propozycje – powiedział.

Tomasz Rzymkowski dodał, że Kukiz’15 nie chodzi obsadzenie stanowisk posłami ruchu, lecz o realizację rozwiązań programowych. Podkreślił też, że podobna sytuacja miałaby miejsce także podczas rozmów koalicyjnych z Prawem i Sprawiedliwością.

Źródło:
Polskie Radio 24
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.