Connect with us

Polska

Zmiany w PO w związku z aresztowaniem Gawłowskiego. Tyszkiewicz p.o. sekretarza generalnego partii

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

Robert Tyszkiewicz został p.o. sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej, zaś Arkadiusz Marchewka objął przewodnictwo w zachodniopomorskich strukturach partii. Związane jest to z aresztowaniem Stanisława Gawłowskiego, który dotąd pełnił obie te funkcje.

O zmianach w partii poinformował rzecznik ugrupowania, Jan Grabiec.

Decyzja ta związana jest z faktem, iż dotychczasowy sekretarz generalny partii oraz szef zachodniopomorskich struktur PO, Stanisław Gawłowski, trafił do aresztu w związku z zarzutami na tle korupcyjnym.

Gawłowski został zatrzymany przez CBA w piątek 13 kwietnia. Usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

W niedzielę Sąd Rejonowy Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zdecydował o umieszczeniu Gawłowskiego w areszcie. Polityk spędzi w nim trzy miesiące. O areszt dla posła wnioskowała Prokuratura Krajowa, która uznała, że zachodzi obawa matactwa ze strony Gawłowskiego.

„Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska poseł Stanisław G. przyjął jako łapówki co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce, a także dwa zegarki o łącznej wartości prawie 26 tysięcy złotych. Zarzuty, które prokuratura ogłosi posłowi, dotyczą również nakłaniania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tysięcy złotych oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej” – podała Prokuratura Krajowa po zatrzymaniu Gawłowskiego.

Poseł, za pośrednictwem swojego pełnomocnika Romana Giertycha, wyraził zgodę na publikowanie jego nazwiska.

 

Źródło:

Radio ZET, SejmLog

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.