Connect with us

Polska

Będzie wniosek do komisji etyki poselskiej ws. zachowania Krystyny Pawłowicz podczas posiedzenia komisji sprawiedliwości [WIDEO]

Dodano

dnia

Krystyna Pawłowicz/fot.Lukas Plewnia/www.polen-heute.de/Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0
Krystyna Pawłowicz/fot.Lukas Plewnia/www.polen-heute.de/Wikimedia Commons CC BY-SA 2.0

Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiada złożenie wniosku do komisji etyki poselskiej ws. zachowania Krystyny Pawłowicz. Chodzi o wypowiedź posłanki Prawa i Sprawiedliwości podczas komisji posiedzenia komisji sprawiedliwości.

Tematem obrad komisji była nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym. Przedstawiciele Nowoczesnej domagali się odroczenia prac na projektem do momentu ustalenia wspólnego stanowiska pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską.

Głos w sprawie zabrała m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, który stwierdziła, iż pierwsze czytanie projektu powinno odbywać się na sali plenarnej, w obecności wszystkich posłów, a nie na posiedzeniu komisji sprawiedliwości, której przewodniczącym jest „były prokurator PRL, Stanisław Piotrowicz”.

Wypowiedź posłanki Nowoczesnej zdenerwowała obecną na sali Krystynę Pawłowicz, która w ostrych słowach zwróciła się do pozostałych posłów. „Mam apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć” – oświadczyła.

Gasiuk-Pihowicz opublikowała wpis na Twitterze, w którym przekonuje, iż zgłosi sprawę do komisji etyki poselskiej.

Pod tweetem posłanki Nowoczesnej swoją odpowiedź opublikowała Pawłowicz. Była ona utrzymana w równie mocnym tonie, co jej wcześniejsza wypowiedź na posiedzeniu komisji sprawiedliwości.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.