Connect with us

Polska

Budka: mamy do czynienia z kroczącym POLexitem

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Na konferencji prasowej poseł Borys Budka przedstawił sytuację wokół dzisiejszego postępowania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości forsowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Budka podkreślał, że wprowadzanie przez rząd PiS reform sprzecznych z zasadami unijnych traktatów jest drogą do wyjścia Polski ze struktur Unii Europejskiej.

– Dzisiaj w Luksemburgu kolejna odsłona bitwy rządu PiS z organami UE. Przez 3 lata wmawiano Polakom, że mamy do czynienia z jakąkolwiek reformą wymiaru sprawiedliwości. Tymczasem to, co działo się naprawdę, to łamanie nie tylko polskiej Konstytucji, ale również traktatów Unii Europejskiej

– mówił Borys Budka.

Budka: mamy do czynienia z kroczącym POLexitem

– Przypomnę, że dzisiejsza rozprawa dotyczy tego, czy Polska – przyjmując określone rozwiązania dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa – złamała prawo unijne? Czy tak naprawdę, mamy do czynienia z kroczącym POLexitem?

– pytał poseł Platformy Obywatelskiej.

– To oczywiste, że ten rząd nie szanuje reguł. Polacy przyjęli je w referendum, decydując się w zdecydowanej większości na wstąpienie do UE. Ten rząd, od ponad 3 lat usiłuje złamać zasady i fundamenty, na których została zbudowana Wspólnota. Ten rząd, to prosta droga do POLexitu

– podkreślał polityk.

Budka: PiS to prosta droga do POLexitu

– PiS będzie zapewniał o tym, że chce być w UE by decydować o przyszłości.  Tak naprawdę rząd, minister Ziobro i Jarosław Kaczyński doprowadzili do tego, że po raz pierwszy w historii Polska jest poddana takiemu osądowi

– mówił poseł Budka.

Jak przekonywał poseł Platformy Obywatelskiej dalsza walka PiS-u z instytucjami UE skończy się sytuacją, którą widzimy w Wielkiej Brytanii. Poseł Budka podkreślał, że działania PiS to „prosta droga do POLexitu”.

– Jeżeli ta zła polityka w aspekcie wymiaru sprawiedliwości nie zostanie zastopowana, to tak naprawdę obudzimy się w rzeczywistości brytyjskiej. Polityków poznaje się nie po słowach, a po czynach. To, co dzieje się z Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym i Krajową Radą Sądownictwa, to prosta droga do POLexitu

– stwierdził parlamentarzysta.

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.