Connect with us

Polska

Ostatnie przemówienie Janusza Korwin-Mikkego w PE: „Wracam do Polski walczyć z nadciągającą dyktaturą PiS-u”

SejmLog

Dodano

dnia

fot. SejmLog

To było ostatnie przemówienie Janusza Korwin-Mikkego na forum europejskim. Parlament Europejski przegłosował dziś wniosek złożony zgodnie z art.7 ust.1 Traktatu o Unii Europejskiej, w sprawie praworządności w Polsce. Treść rezolucji „zobowiązuje swojego przewodniczącego do przekazania niniejszej rezolucji Komisji i Radzie, prezydentowi, rządowi i parlamentowi Polski, jak również rządom i parlamentom państw członkowskich, Radzie Europy oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE)”.

„Panie Przewodniczący! Pan Franciszek Timmermans ma absolutną rację, mówiąc o zagrożeniu prawa w Polsce, dlatego jutro rzucam Parlament Europejski i wracam do Polski walczyć z nadciągającą dyktaturą PiS-u. Ale Wy mi w tym przeszkadzacie. Nie znacie sytuacji w Polsce. Każdy Wasz nacisk na rząd PiS-u wzmaga jego popularność. Niedługo dzięki Panu, Panie Timmermans, PiS dojdzie do większości konstytucyjnej. Dzięki Panu” – przekonywał Korwin-Mikke.

„To Wy chcieliście w Polsce demokracji. Gdyby w Niemczech panowało cesarstwo, to Adolf Hitler byłby w pałacu cesarskim tylko po raz do roku: na konkursie akwarelistów. To dzięki demokracji tacy ludzie jak Hitler, Obama, Trump dochodzą do władzy. To dzięki Panu, Panie Timmermans. Dlatego musimy z tym walczyć. A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona” – tak zakończył swoje ostatnie przemówienie w Parlamencie Europejskim Janusz Korwin-Mikke.

 

JANUSZA KORWIN-MIKKEGO ZASTĄPI DOBROMIR SOŚNIERZ

Prezes partii Wolność poinformował, że rezygnuje z mandatu europosła i wraca do krajowej polityki. W jego miejscu, w ławach w Strasburgu i Brukseli zasiadał będzie Dobromir Sośnierz.

Kim jest nowy polski europarlamentarzysta? Jak pisze sam o sobie: „W ruchu wolnościowym od roku 1990 (UPR,WiP, KNP). Kilka razy kandydowałem w wyborach — do sejmiku wojewódzkiego, do sejmu i na prezydenta Katowic, no i wreszcie do Parlamentu Europejskiego w roku 2015. Byłem przez 2 kadencje radnym dzielnicy Ligota-Panewniki, cierpliwie sprawdzając hipotezę, że ludzi można przekonać argumentami — z wynikiem negatywnym. Współorganizatorem protesty przeciw ACTA w roku 2012 (Operacja „Wielki Post”). Wprawiałem w zakłopotanie polityków z „Młodzież Kontra” w ponad 50 odcinkach. Zjadłem zęby na dyskusjach ze wszystkimi — od Świadków Jehowy do obrońców zwierząt”.

Źródło:
Dobromir Sośnierz/Facebook, Parlament Europejski

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.