Connect with us

Manipulacje

Facebook usunął profil i grupę polskich rodziców protestujących przeciwko deklaracji LGBT+

Dodano

dnia

Facebook/Fot. Stock Catalog/CC BY 2.0/Flickr
Facebook/Fot. Stock Catalog/CC BY 2.0/Flickr

„Środowiska rodziców z Warszawy założyły na Facebooku profil »Strajk Rodziców« i grupę »Rodzicielski Komitet Strajkowy« protestując przeciwko Deklaracji LGBT. Profil i grupa zostały natychmiast usunięte przez Facebook” – poinformował adwokat Jerzy Kwaśniewski.

Podpisana przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracja LGBT zawiera stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT, powołanie pełnomocnika ds. kontaktów ze społecznością LGBT, wyznaczenie w każdej szkole osoby dla uczniów LGBT, utworzenie miejskiej instytucji z ofertą rozrywkową i kulturalną dla społeczności LGBT oraz zainicjowanie „edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej” w szkołach. Szczególnie ostatnia kwestia budzi wielkie kontrowersje i sprzeciw rodziców wynikające głównie z dostosowania przekazywanych treści do standardów WHO, którym zarzuca się seksualizację dzieci od najmłodszych lat.

Jerzy Kwaśniewski jest prawnikiem i prezesem Ordo Iuris. Instytut sporządził petycję do prezydenta Trzaskowskiego, by wycofał się z działań „budzących istotne wątpliwości co do zgodności z polskim porządkiem prawnym i Konstytucją”.

 

4 komentarze

4 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.