Connect with us

Polska

Grzegorz Schetyna o politycznych planach Tuska. „Nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 czerwca”

SejmLog

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula
Platforma Obywatelska Schetyna fot. Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Grzegorz Schetyna był gościem Beaty Michniewicz na antenie Polskiego Radia. Lider Platformy Obywatelskiej komentował polityczną przyszłość Donalda Tuska.

Dziennik „Fakt” podał niedawno, iż Donald Tusk po powrocie do Polski miałby powołać do życia nową inicjatywę polityczną. Chodzi o Ruch 4 czerwca, o którym pisała wcześniej „Rzeczpospolita”. Inicjatywa ma zjednoczyć samorządowców z całej Polski i wszystkich środowisk, które są obecnie poza partiami opozycyjnymi, a które mogą pomóc w tym, by pokonać PiS.

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, przekonuje jednak, że coś takiego jak Ruch 4 czerwca nie istnieje.

– Nie ma czegoś takiego jak Ruch 4 czerwca, jak mówi przewodniczący Donald Tusk. Nie ma. Ani z dużych, ani z małych liter. Na pewno będzie spotkanie (4 czerwca, w dniu pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce – przyp. red.) – powiedział Schetyna w rozmowie z Beatą Michniewicz.

Schetyna dodał również, że wszyscy będą uczestniczyli we wspomnianym spotkaniu to „święto i dzień ważny”. Lider PO stwierdził też, że Donald Tusk wspiera powstanie Koalicji Europejskiej, która ma zrzeszyć partie opozycyjnej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

–  Donald Tusk bardzo wyraźnie powiedział, że wspiera to, co robimy, czyli poszerzanie Koalicji Europejskiej – powiedział Grzegorz Schetyna, który odniósł się również do planów politycznych byłego premiera.

– 15 grudnia kończy kadencję jako szef RE i wtedy scenariusze wszystkie się otwierają – stwierdził szef partii opozycyjnej.

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.