Connect with us

Polska

Joanna Scheuring-Wielgus odpowiada na publikację „Faktu”. Gazeta podała, że posłanka oddała swoje psy do schroniska

Dodano

dnia

Joanna Scheuring-Wielgus/Fot. profil polityka na profilu społecznościowym Facebook
Joanna Scheuring-Wielgus/Fot. profil polityka na profilu społecznościowym Facebook

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka na Sejm oraz kandydatka partii Wiosna do Parlamentu Europejskiego, skomentowała publikację dziennika „Fakt”. Ten podał, iż polityk, która aktywnie walczy o prawa zwierząt, oddała swoje psy do schroniska.

„Fakt” we wtorek 21 maja ujawnił, że Joanna Scheuring-Wielgus sama miała dwa psy, które pod koniec 2016 roku oddała do toruńskiego schroniska. „Miała dom z ogrodem, ale nie było jej stać na spłatę kredytu, więc przeprowadziła się do mieszkania. Chyba po prostu nie chciało jej się nimi zajmować” – powiedział w rozmowie z Barbarą Burdzy informator z otoczenia posłanki.

Głos ws. publikacji zabrała sama zainteresowana, która opublikowała wpis w serwisie Facebook. „Drodzy Państwo- Doszły mnie słuchy, że jestem dziś bohaterką okładki jednego z tabloidów. Ta mrożąca krew w żyłach historia ma udowodnić, że jestem osobą o dwóch twarzach. W tabloidzie możecie Państwo poznać ciemną stronę Scheuring-Wielgus, która zupełnym przypadkiem objawiła się w tygodniu wyborczym. Bo to, że kandyduję jest w tekście wyraźnie podkreślone” – napisała Joanna Scheuring-Wielgus.

„Afera dotyczy tego, że blisko 3 lata temu zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie – co niestety się zdarza – znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt. Zrobiłam to między innymi dlatego, że od 20 lat cierpię na alergię (nie od 2 jak pisze autorka tekstu). Wraz z rodziną musieliśmy przenieść się z domu z ogrodem – gdzie psy miały idealne warunki – do mieszkania w kamienicy. W nowym mieszkaniu moje psy nie miałby przestrzeni, do której były przyzwyczajone i po prostu by się męczyły” – dodaje Joanna Scheuring-Wielgus, która kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny.

Cały wpis posłanki publikujemy poniżej.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.