Connect with us

Polska

Komorowski: zamierzam wspomagać kandydatów, którzy stanowią rękojmię poszanowania systemu demokratycznego

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Bronisław Komorowski/fot. oficjalny profil polityka na Facebook
Bronisław Komorowski/fot. oficjalny profil polityka na Facebook

Były prezydent był gościem porannej rozmowy w Radiu Zet, gdzie komentował zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. Kolejny raz zapowiedział, że nie weźmie w nich udziału, ale swojej roli upatruje we wspieraniu środowiska związanego z Platformą Obywatelską.

– Jakiś dziennikarz wymyślił, że mam kandydować do Parlamentu Europejskiego. Następny dziennikarz, ktoś inny to skomentował. Trzeci mnie zapytał, a czwarty, jestem pewien, zapyta mnie: „miał pan przecież kandydować, a nie kandyduje pan”. Nigdy się nie wybierałem i się nie wybieram w dalszym ciągu. Moje zamiary się nie zmieniły – mówił Bronisław Komorowski w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet.

Komorowski: zamierzam być aktywny

– Rozmawialiśmy z Grzegorzem Schetyną o tym, co mogę zrobić by w tej niełatwej batalii, która się politycznie zbliża, być użytecznym na rzecz szeroko pojętego frontu demokratycznego. Zamierzam być aktywny. Chcę wspomagać te środowiska polityczne i tych kandydatów, którzy w moim przekonaniu stanowią rękojmię że będą szanowali system demokratyczny, że będą także jednoznacznie opowiadali się za pogłębieniem polskiej obecności w procesie integracji europejskiej – dodawał były prezydent.

Komorowski: chciałbym, żeby PSL przyłączyło się do Koalicji Obywatelskiej

– Bardzo bym chciał, żeby PSL się przyłączyło do Koalicji Europejskiej. Doświadczenie i intuicja podpowiada mi, że się przyłączy – mówił Bronisław Komorowski.

Były prezydent ocenił, że koalicja wyłącznie z Platformą Obywatelską, mogłaby być niewygodna dla PSL-u, ale ludowcy nie powinni obawiać się pójść razem w szerokim, różnorodnym froncie.

– Myślę, że rozsądek weźmie górę i rzeczywiście zwycięży idea szerokiej opozycji proeuropejskiej, która pójdzie do wyborów z jedną listą, co nie znaczy że z jednakowymi poglądami na wszystkie kwestie – podkreślił.

Źródło:
Radio ZET
Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.