Connect with us

Transmisje

Konwencja PSL: prezentują kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Dodano

dnia

O 11:00 w Warszawie Polskiego Stronnictwo Ludowe spotkało się na konwencji, podczas której zaprezentowani zostaną kandydaci ugrupowania do Parlamentu Europejskiego.

– Międolenie się skończyło, powstaje największa koalicja w historii Polski – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podpisując w imieniu ludowców deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej w ubiegłym miesiącu.

W jej skład poza PSL weszli: PO, SLD, Nowoczesna i Zieloni.

– Nie robimy tego przeciwko komuś. Robimy to dla Polski i dla Polaków, dla większego budżetu europejskiego, dla lepszych dopłat rolniczych, dla czystego powietrza, dla taniej zielonej energii – powiedział Kosiniak Kamysz.

Utworzenie koalicji zadeklarowali na wspólnej konferencji w Warszawie liderzy ugrupowań PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Zielonych.

– To odpowiedź na wezwanie naszych rodaków, którzy podczas spotkań w całej Polsce apelowali do nas o współpracę – tłumaczył lider ludowców.

W deklaracji przedstawiciele pięciu ugrupowań zobowiązali się do walki o: UE, której działania zmniejszać będą różnic między Polską a zachodem Europy w poziomie dochodów, wysokości dopłat dla rolników, sytuacji pracowników, jakości życia, czystości powietrza czy ochronie klimatu. Ponadto koalicja chce walczyć o jak najwyższy budżet unijny dla Polski, Polskę w pełni demokratyczną, praworządną i samorządną, państwo budowane na patriotyzmie i uczciwości oraz Polskę równych praw wszystkich obywatelek i obywateli, nowoczesną i przedsiębiorczą.

Źródło:
PSL/Facebook

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.