Śledź nas na

Polska

Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego. Były prezydent skomentował wyrok

Opublikowany

-

Sąd uznał, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za swoje słowa dotyczące rzekomej odpowiedzialności prezesa Prawa i Sprawiedliwości za katastrofę smoleńską. Były prezydent skomentował wyrok w rozmowie z dziennikarzami.

– Były prezydent Lech Wałęsa musi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za naruszenie jego godności i dóbr osobistych – tak orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Jednocześnie oddalony został pozew z żądaniem, by Wałęsa przeprosił za słowa dotyczące stanu zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego oraz sugestii, iż to prezes PiS „wrobił” byłego prezydenta w współpracę z SB.

– Wyrok sądu jest jeszcze nieprawomocny. Było tam pięć zarzutów. Trzy duże, a dwa mniejsze. Gdybyśmy oceniali w taki sposób, to jest 4 do 1. Tylko jedna sprawa, a reszta została odrzucona. Sądziłem kiedyś, że sąd to jest po to, żeby stwierdzać: prawdę, kłamstwa. A tu się okazuje, że sąd chce oczywistych dowodów. W tej koncepcji trudno jest cokolwiek udowodnić, przecież ja ich nie nagrywałem – oświadczył były prezydent.

Lech Wałęsa nie zgadza się z wyrokiem

W rozmowie z dziennikarzami Wałęsa zasugerował, że w trakcie lotu pilot zawsze pyta prezydenta o decyzję dotyczącą lądowania. Jego zdaniem w Smoleńsku musiało być podobnie.

– Dlatego pytanie jest, kto podjął fatalną decyzję. Ja byłem przekonany, że Jarosław, a Jarosław spycha w tym rozumowaniu decyzję na Lecha, a więc obciąża brata swojego, że to on podjął fatalną decyzję, nie przeszkodził w katastrofie, do której zmierzano. Zapytajcie wszystkich kapitanów samolotów jeżdżących z prezydentem i oni wam powiedzą jaka jest prawda – powiedział Lech Wałęsa.

Jeszcze wcześniej Mirosław Szczerba, bliski współpracownik Lecha Wałęsy, przyznał, że były prezydent nie zgadza się z wyrokiem, który orzekł sąd. Zapowiedział też, że Wałęsa nie przeprosi Kaczyńskiego.

Zgodnie z wyrokiem sądu Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem Facebooka oraz na łamach mediów: rozgłośni radiowej TOK FM, tygodnika „Newsweek” oraz serwisu internetowego gazeta.pl.

Beata Mazurek: wyrok przyjęliśmy z satysfakcją

Wyrok sądu skomentowała rzecznik PiS, Beata Mazurek, która przyznała, że wewnątrz ugrupowania został on przyjęty z satysfakcją.

– Z satysfakcją przyjęliśmy dzisiejszy wyrok sądu w sprawie Jarosław Kaczyński kontra Lech Wałęsa. Jesteśmy tym wyrokiem usatysfakcjonowani. Nie było żadnych podstaw, żeby wysuwać takie oskarżenia, jakie Lech Wałęsa wysuwał w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego i ufamy, że ten wyrok Wałęsa wykona – powiedziała posłanka partii rządzącej.

Fot. Flickr/Poland MFA

Żródło :
Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.