Connect with us

Polska

Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego. Były prezydent skomentował wyrok

Avatar

Dodano

dnia

Sąd uznał, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za swoje słowa dotyczące rzekomej odpowiedzialności prezesa Prawa i Sprawiedliwości za katastrofę smoleńską. Były prezydent skomentował wyrok w rozmowie z dziennikarzami.

– Były prezydent Lech Wałęsa musi przeprosić prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego za naruszenie jego godności i dóbr osobistych – tak orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Jednocześnie oddalony został pozew z żądaniem, by Wałęsa przeprosił za słowa dotyczące stanu zdrowia psychicznego Jarosława Kaczyńskiego oraz sugestii, iż to prezes PiS „wrobił” byłego prezydenta w współpracę z SB.

– Wyrok sądu jest jeszcze nieprawomocny. Było tam pięć zarzutów. Trzy duże, a dwa mniejsze. Gdybyśmy oceniali w taki sposób, to jest 4 do 1. Tylko jedna sprawa, a reszta została odrzucona. Sądziłem kiedyś, że sąd to jest po to, żeby stwierdzać: prawdę, kłamstwa. A tu się okazuje, że sąd chce oczywistych dowodów. W tej koncepcji trudno jest cokolwiek udowodnić, przecież ja ich nie nagrywałem – oświadczył były prezydent.

Lech Wałęsa nie zgadza się z wyrokiem

W rozmowie z dziennikarzami Wałęsa zasugerował, że w trakcie lotu pilot zawsze pyta prezydenta o decyzję dotyczącą lądowania. Jego zdaniem w Smoleńsku musiało być podobnie.

– Dlatego pytanie jest, kto podjął fatalną decyzję. Ja byłem przekonany, że Jarosław, a Jarosław spycha w tym rozumowaniu decyzję na Lecha, a więc obciąża brata swojego, że to on podjął fatalną decyzję, nie przeszkodził w katastrofie, do której zmierzano. Zapytajcie wszystkich kapitanów samolotów jeżdżących z prezydentem i oni wam powiedzą jaka jest prawda – powiedział Lech Wałęsa.

Jeszcze wcześniej Mirosław Szczerba, bliski współpracownik Lecha Wałęsy, przyznał, że były prezydent nie zgadza się z wyrokiem, który orzekł sąd. Zapowiedział też, że Wałęsa nie przeprosi Kaczyńskiego.

Zgodnie z wyrokiem sądu Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za pośrednictwem Facebooka oraz na łamach mediów: rozgłośni radiowej TOK FM, tygodnika „Newsweek” oraz serwisu internetowego gazeta.pl.

Beata Mazurek: wyrok przyjęliśmy z satysfakcją

Wyrok sądu skomentowała rzecznik PiS, Beata Mazurek, która przyznała, że wewnątrz ugrupowania został on przyjęty z satysfakcją.

– Z satysfakcją przyjęliśmy dzisiejszy wyrok sądu w sprawie Jarosław Kaczyński kontra Lech Wałęsa. Jesteśmy tym wyrokiem usatysfakcjonowani. Nie było żadnych podstaw, żeby wysuwać takie oskarżenia, jakie Lech Wałęsa wysuwał w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego i ufamy, że ten wyrok Wałęsa wykona – powiedziała posłanka partii rządzącej.

Fot. Flickr/Poland MFA

Źródło:

Do Rzeczy, Twitter, SejmLog

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.