Connect with us

Polska

Jakubiak o koalicji RN-Wolność-Braun: chcą Polexitu i to jest taki cierń

SejmLog

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0
Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

Marek Jakubiak gościł na antenie Radia Wnet, gdzie komentował zawiązanie koalicji pomiędzy Ruchem Narodowym, Partią Wolność oraz środowiskiem Grzegorza Brauna. Koalicja ta ma wystawić wspólne listy w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Marek Jakubiak uważa, że podstawowym postulatem wymienionej wcześniej koalicji jest hasło „Polexit”. Były poseł Kukiz’15 się z nim nie zgadza.

– Chcą Polexitu, wyraźnie to definiują i to jest taki cierń, który każe mi myśleć, jak ja mam się z tym pogodzić – powiedział.

– Jestem Europejczykiem i ja nie rozumiem, jak można wyjść z Europy – dodał.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż podczas ostatniej konferencji prasowej z udziałem Grzegorza Brauna, Roberta Winnickiego i Janusza Korwin-Mikkego, ten ostatni wyrażał nadzieję, iż Marek Jakubiak dołączy do koalicji. Lider partii Wolność zauważył jednak, że były poseł Kukiz’15 chciałby powrotu Unii Europejskiej do kształtu Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, zaś on jest za całkowitym usunięciem UE w obecnym kształcie. Jak przyznał, dopiero po zlikwidowaniu UE będzie można „myśleć, co dalej”.

Swoje stanowisko wobec UE Marek Jakubiak potwierdził także w przytoczonej rozmowie z Radiem Wnet. Polityk podkreślił, że z hasłem „Polexit” się nie zgadza i uważa, że UE powinna zostać głęboko zreformowana.

Czytaj także: Wspólna konferencja prasowa Korwin-Mikkego, Winnickiego i Grzegorza Brauna [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.