Connect with us

Polska

Najnowszy sondaż IBRiS. Uwzględniono w nim „partię Rydzyka”

Avatar

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Piotr Waglowski

Ośrodek badania opinii IBRiS przeprowadził na zlecenie „Rzeczpospolitej” sondaż poparcia dla partii politycznych. W badaniu uwzględniono formację Ruch Prawdziwa Europa, czyli tzw. „partię Rydzyka”, którą do życia powołać zamierza europoseł prof. Mirosław Piotrowski. 

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez ośrodek badania opinii IBRiS wskazuje, iż największym poparciem wśród ankietowanych cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie, któremu przewodniczy Jarosław Kaczyński uzyskało w badaniu 37% głosów.

Na drugiej pozycji uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą popiera 34% badanych.

Trzecia lokata przypadła z kolei formacji Roberta Biedronia. Ruch polityczny byłego posła Twojego Ruchu może liczyć na 7% głosów respondentów. W tym miejscu warto nadmienić, iż ugrupowanie, któremu miałby przewodniczyć Robert Biedroń formalnie jeszcze nie powstało. Faktem jest jednak, iż polityk od kilku miesięcy jeździ po Polsce i spotyka się z potencjalnymi wyborcami. Sam nie ukrywa również, że partia, na której czele stanie, faktycznie powstanie.

Na czwartej pozycji uplasował się Sojusz Lewicy Demokratycznej, a kolejne lokaty zajęło Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Partia Razem.

Najnowszy sondaż IBRiS. Drugi wariant

W badaniu uwzględniono także jeszcze jeden wariant, w którym umieszczono ugrupowanie o nazwie Ruch Prawdziwa Europa. Mowa o formacji politycznej, którą do życia powołać zamierza europoseł prof. Mirosław Piotrowski i która miałaby zjednoczyć wokół siebie środowiska związane z Radiem Maryja oraz Telewizją TRWAM.

W takim układzie PiS może liczyć 34% głosów, zaś Koalicja Obywatelska na 33,9%. Partia Biedronia notuje zaś 8% głosów ankietowanych.

Ruch Prawdziwa Europa uzyskałby z kolei 2% głosów.

LINK do źródła.

Czytaj także: Mirosław Piotrowski na antenie TRWAM: Kto naprawdę rządzi Polską? Może czas ujawnić niektóre fakty? [WIDEO]

Źródło:
Rzeczpospolita
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.