Connect with us

Polska

Nowy sondaż CBOS. PiS z 46% poparciem, w Sejmie tylko cztery ugrupowania

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Ośrodek badania opinii CBOS opublikował wyniki najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych.

W badaniu największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 46% ankietowanych. Oznacza to, że w porównaniu z marcowym badanie partia rządząca poprawiła swój rezultat o dwa punkty procentowe.

Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska, którą poparło 16% badanych. Ugrupowanie Grzegorza Schetyny, podobnie jak PiS, może pochwalić się wzrostem o dwa punkty procentowe.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Sojuszowi Lewicy Demokratycznej – 6% (wzrost o jeden punkt procentowy).

Oprócz trzech wymienionych ugrupowań miejsce w Sejmie znalazłoby się także dla ruchu Kukiz’15, który uzyskał w badaniu 5% poparcia (spadek o jeden punkt procentowy).

Gdyby wybory odbywały się w najbliższych dniach progu wyborczego nie przekroczyłyby: Nowoczesna – 4%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 3%, Wolność – 2% oraz Partia Razem – 1%.

Badanie „Aktualne problemy i wydarzenia” przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 5-12 kwietnia 2018 r. na liczącej 1140 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło:
gosc.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.