Connect with us

Media - Czwarta Władza

Jak „Gazeta Wyborcza” o zatrzymaniu asystenta Bieńkowskiej informowała?

Dodano

dnia

Adam Michnik/Fot. Heinrich-Böll-Stiftung/CC BY-SA 2.0/Flickr

Tajemnicza, poranna niemoc ogarnęła dłonie redaktorów portalu „Gazety Wyborczej”, którzy próbowali (niezwykle nieporadnie) poinformować o zatrzymaniu Lecha B., byłego asystenta komisarz Elżbiety Bieńkowskiej. Nigdy wcześniej o takim zdarzeniu nie informowano w tak unikalny (dosłownie) sposób.

Uczciwie mówiąc – choć to nie temat do uśmiechu – to najzabawniejsza notka informacyjna, jaką kiedykolwiek czytałem. Pokaz umiejętności omijająco-twórczych.

„Lech B. kierował grupą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi – podaje Radio ZET. Były asystent polskiej komisarz UE (a kiedyś senator) został zatrzymany przez CBA w poniedziałek rano. Radio ZET, powołując się na Ewę Bialik z Prokuratury Krajowej, informuje, że Lech B. kierował grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi”

– czytam w artykule „Gazety Wyborczej”.

Następnie pod wklejonym twittem z informacją radia ZET, widnieje wąski, dwulinijkowy pasek o treści: „TVP Info podaje, że chodzi o byłego współpracownika Elżbiety Bieńkowskiej. Informuje, że zatrzymano jeszcze pięć innych osób”. Nie my informujemy, tylko TVP Info informuje… a TVP Info to wiadomo: Kurski (nie, nie ten dobry), PiS, prezes i propaganda. Ja rozumiem.

Tuż obok małej wzmianki o Elżbiecie Bieńkowskiej, pojawia się duże wideo: „Tomasz Piątek: Pozycja Antoniego Macierewicza jest tak słaba, że poświęca się jego ludzi”.

Bieńkowska szczególnym wyjątkiem

Co ciekawe, podobna niemoc nigdy wcześniej tak mocno nie zaznaczyła swojej obecności w ścianach redakcji przy ulicy Czerskiej. Że czepiam się? A skądże! Rzetelne informacje znajdziemy o asystentach Adama Andruszkiewicza, asystentach wicemarszałka Senatu RP Adama Bielana, asystencie marszałka seniora – Kornela Morawieckiego, asystentach posła Marcina Horały, asystenta Józefa Piniora i słynnego już Jana B. Cień niepewności informacyjnej widać jedynie przy asystencie byłej posłanki Ruchu Palikota, ale zrzucam to na karb niepełnej informacji, co da się wyczytać z leadu. Nie żebym był gołosłowny.

A jak na tym tle wygląda informacja o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Antykorupcyjne byłego asystenta komisarz Elżbiety Bieńkowskiej? Oceńcie sami.

Szanowni redaktorzy, redaktorkinie, dziennikarze i dziennikarkinie „Gazety Wyborczej”! Naprawdę, stać Was na więcej. Widzę, że faktycznie „nie jest Wam wszystko jedno”.

Źródło:
Gazeta Wyborcza
3 komentarze

3 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.