Connect with us

Polska

Paweł Kukiz w TVP o strajku nauczycieli: jest wykorzystywany politycznie

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Paweł Kukiz był gościem wczorajszego wydania programu „Gość Wiadomości”. Podczas rozmowy z Danutą Holecką komentował m.in. strajk nauczycieli.

„Strajk nauczycieli jest wykorzystywany politycznie. Robienie z pana Sławomira Broniarza twarzy strajku to jest tak, jak robienie z Mateusza Kijowskiego twarzy walki o demokrację” – powiedział Paweł Kukiz.

Lider Kukiz’15 przyznał również, że byłaby szansa na rozmowy o polskiej edukacji bez polityki, gdy „Solidarność” nie zdecydowała się tak szybko podpisać porozumienia z rządem. „Byłaby szansa na rozmowy bez polityki, gdyby „Solidarność” tak wcześnie nie podpisała porozumienia” – powiedział.

Stwierdził też, że nauczyciele popełnili błąd dając sobie wmówić, że jedyną opcją do zaakceptowania jest podwyżka pensji o tysiąc złotych. „Przecież to są zaniedbania z wielu lat, a zarobki nauczycielskie były zamrożone za czasów rządów PO-PSL” – stwierdził.

Tydzień temu Paweł Kukiz opublikował na swoim Facebooku list otwarty do nauczycieli. Zwrócił się do nich jako „mąż nauczycielki”.

„Po pierwsze uważam, że o ile macie ABSOLUTNĄ RACJĘ żądając podwyżek, to forma protestu jest fatalna. Strajk- owszem. Ale nie taki!” – pisał lider Kukiz’15.

„Kiepsko to wszystko wygląda. System POPiS-owo znów rozgrywa kolejną grupę Obywateli. Osiąga swoje cele. Platforma jest usatysfakcjonowana, bo udało się doprowadzić do zamieszania tuż przed wyborami a PiS bo doprowadzając do odbycia się egzaminów pokazał, że „się nie ugnie” a w związku z tym odsunął prawdopodobieństwo wystąpień i protestów kolejnych grup zawodowych słusznie żądających podwyżek. Jest mi Was ogromnie żal i jestem-powtarzam-całym sercem za Wami. A najbardziej żal mi mojej Małgosi, która ogromnie wszystko przeżywa, całą tę niesprawiedliwość, mimo iż na szczęście ja sam jestem w stanie utrzymać Rodzinę na godnym poziomie” – kontynuował.

Czytaj więcej: Paweł Kukiz opublikował „list męża nauczycielki do nauczycieli”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.