Connect with us

Polska

Liroy-Marzec „jedynką” na wielkopolskiej liście Konfederacji do PE

Dodano

dnia

Piotr Liroy-Marzec/Fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
fot. Krzysztof Białoskórski

Piotr Liroy-Marzec, prezes stowarzyszenia Skuteczni, będzie „jedynką” koalicji o nazwie Konfederacja w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu wielkopolskiego.

Piotr Liroy-Marzec jest jednym z czołowych przedstawicieli koalicji Konfederacja, w skład której wchodzą m.in. Ruch Narodowy, partia KORWiN, środowisko Grzegorza Brauna oraz Kai Godek. Konfederacja pod jednym szyldem wystartuje w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Dziś wiadomo już, że Liroy-Marzec będzie reprezentował koalicję w Wielkopolsce.

– Wiadomo już, że jeden z frontmanów tego porozumienia swój marsz do europarlamentu ma zamiar rozpocząć w Wielkopolsce. Informację, że na czele wielkopolskiej listy Konfederacji ma stanąć Piotr Liroy Marzec zdradził na antenie Radia Poznań szef partii Wolność w regionie Grzegorz Wierzbicki – czytamy na portalu epoznan.pl.

Piotr Liroy-Marzec to były poseł Kukiz’15. Szeregi opozycyjnego ruchu opuścił w 2017 roku.

W oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku ruchu Kukiz’15 podano, iż klub kierowany przez Pawła Kukiza zdecydował o wykluczeniu Liroya-Marca ze swoich szeregów, ponieważ – jak napisano – „w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15″.

– Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości – napisano w oświadczeniu

Źródło:
epoznan.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.