Connect with us

Polska

PiS powoła komisję ds. zbadania przypadków pedofilii

Dodano

dnia

Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki ogłosił, że PiS powoła komisję do spraw zbadania przypadków pedofilii. „Musimy zmierzyć się z tym problemem” – napisał premier.

Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. komisji dotyczącej pedofilii. Wcześniej Platforma Obywatelska sugerowała, aby powołać taki organ, który zająłby się śledzeniem takich przypadków w Kościele Katolickim. Prawo i Sprawiedliwość nie chciało jednak skupiać się tylko na kościele i sugerowało, że należy zająć się wszystkimi środowiskami.

„Rząd PiS jest gwarantem bezpieczeństwa dzieci, dlatego powołamy państwową komisję do spraw zbadania przypadków pedofilii oraz jej ukrywania we wszystkich środowiskach” – napisał premier Mateusz Morawiecki.

„Musimy zmierzyć się z tym problemem w każdej grupie zawodowej czy społecznej i wypalić go gorącym żelazem” – dodał.

Sprawa pedofilii stała się głównym tematem dyskusji w naszym kraju po emisji filmu Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”. Dokument o przypadkach pedofilii w Kościele Katolickim w ciągu jedenastu dni zanotował ponad 20 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.