Connect with us

Polska

PO domaga się nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. spółki „Srebrna”

SejmLog

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Platforma Obywatelska chce, aby w środę zwołać nadzwyczajne posiedzenie Sejmu RP. Opozycja domaga się wyjaśnień na temat powiązań polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz „środowiska Jarosława Kaczyńskiego” z transferami spółki Srebrna a spółkami na Cyprze.

„Przez ostatnie dni i tygodnie nie mieliśmy ani jednego zdania z ust premiera Morawieckiego dotyczących działalności koordynatora służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego, szefa ABW pana Pogonowskiego, szefa CBA pana Bejdy czy pana Wąsika, który jest zastępcą Mariusza Kamińskiego. PiS udaje, że nie ma sprawy. Żeby tę sprawę jednak wyjaśnić, bo my nie pozwolimy na to, żeby w cieniu służb specjalnych wielkie interesy finansowe PiS-u były ukrywane, wzywamy i żądamy od marszałka Kuchcińskiego zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, po świętach, w środę o godzinie 12:00” – mówił poseł Sławomir Neumann (PO).

 

PO chce informacji

„Chcemy by na tym posiedzeniu premier polskiego rządu mógł odnieść się do tych informacji, do tych zdarzeń i mógł wyjaśnić zaangażowanie najważniejszych osób kierujących służbami specjalnymi w Polsce w działania przy aferze reprywatyzacyjnej, a także żeby Prokurator Generalny mógł odnieść się do sytuacji, wiedzy, którą posiada prokuratura ws. wyłudzania czy przeprania pieniędzy, w posiadanie których weszło środowisko Jarosława Kaczyńskiego na Cyprze” – domagał się.

 

Spółka Srebrna a spółki na Cyprze

„Platforma Obywatelska złoży wniosek z dwoma punktami: informacją premiera Morawieckiego o działalności najważniejszych osób w służbach oraz informacji Zbigniewa Ziobry o transferach finansowych i niejasnych powiązaniach między spółką Srebrna a spółkami na Cyprze” – mówił na konferencji prasowej przewodniczący PO, Sławomir Neumann.

 

Zatrzymanie Kapicy przez CBA zemstą?

Dziś rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego wiceministra finansów w latach 2008-2015 – Jacka Kapicę, na polecenie białostockiej prokuratury. Chodzi o 20 mld złotych, które miały wypłynąć w tzw. „aferze hazardowej”. Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec wskazuje, że zatrzymanie Jacka Kapicy jest zemstą za emisję reportażu o finansach polityków Prawa i Sprawiedliwości. „Ludzie PiS uwłaszczyli się na PRLowskim majątku. Dochodzi do tego spółka zarejestrowana na Cyprze. Po to, żeby nie płacić podatków w Polsce. „Biedny” J. Kaczyński zalicza się do grona najbogatszych Polaków. Ten majątek należy zwrócić Polakom” – pisał Stanisław Gawłowski.

Źródło:
Konferencja prasowa klubu PO

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.