Connect with us

Polska

Policja do posła Szczerby: „Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny”

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Michał Szczerba fot. Kancelaria Sejmu
Michał Szczerba/fot. Kancelaria Sejmu

Poseł Michał Szczerba na swoim profilu społecznościowym opublikował nazwisko oraz wizerunek funkcjonariusza Policji, który podejmował interwencje podczas protestów pod Sejmem, związanych z forsowanymi przez rząd zmianami w wymiarze sprawiedliwości.

Na wpis posła Michała Szczerby zareagował oficjalny profil polskiej Policji, który zaapelował o „rozsądek i opamiętanie się”. Pod postem umieszczonym przez polityka Platformy Obywatelskiej pojawiło się wiele komentarzy, w których nawoływano do przemocy wobec bliskich funkcjonariuszy.

Poseł PO Michał Szczerba ujawnił na Twitterze wizerunek i nazwiska funkcjonariuszy interweniujących podczas antyrządowych protestów. Polska Policja na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zwróciła uwagę, jak niebezpieczny w skutkach może być wpis parlamentarzysty.

„Starszy aspirant Robert Sawera i obywatel Bartosz Adamczyk. Jeden z oddaniem służy władzy, drugi broni #WolneSądy”

– napisał Szczerba.
 


 
„Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów”

– odpowiedział oficjalny profil polskiej Policji.

Źródło:

Michał Szczerba/Twitter

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.