Connect with us

Polska

Polska delegacja nie poleci na szczyt V4 do Izraela

Dodano

dnia

Fot. P. Tracz / KPRM

Jacek Czaputowicz nie poleci na szczyt Grupy Wyszehradzkiej do Izraela. Decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki.

– Podjąłem decyzję, że delegacja Polska nie pojedzie do Izraela. Nie pojedzie minister Jacek Czaputowicz. Podjąłem taką decyzję ponieważ słowa, które padły z ust ministra Katza są absolutnie niedopuszczalne – powiedział Mateusz Morawiecki.

– Takie słowa są niedopuszczalne nie tylko w dyplomacji, ale też w sferze publicznej. Polacy ucierpieli najbardziej obok Żydów i Romów. W Zachodniej Europie i w wielu innych miejscach ratowani Żydów zostało przypłacone wielką ofiarą – dodał.

Przypomnijmy, iż Jacek Czaputowicz miał zastąpić na szczycie V4 Mateusza Morawieckiego, który o rezygnacji z wyjazdu zdecydował dzień wcześniej. Poinformował o tym zresztą swojego izraelskiego odpowiednika, Benjamina Netanjahu.

Brak uczestnictwa polskiej delegacji w szczycie V4, który odbędzie się w Jerozolimie, to oczywiście pokłosie wypowiedzi izraelskich polityków. Israel Katz, szef tamtejszej dyplomacji, w rozmowie z telewizją i24NEWS, mówił m.in., że Polacy „wyssali antysemityzm z mlekiem matki”.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. słów szefa izraelskiego MSZ

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.