Connect with us

Polska

Polska Fair Play bez rejestracji komitetu ogólnopolskiego w wyborach do PE

Dodano

dnia

Robert Gwiazdowski/Polska Fair Play/Fot. Damian Małecki/SejmLog
Robert Gwiazdowski/Polska Fair Play/Fot. Damian Małecki/SejmLog

Według informacji otrzymanych od rzecznika prasowego ugrupowania Polska Fair Play nie udało się zarejestrować komitetu ogólnopolskiego.  Zabrakło 450 podpisów w kluczowym okręgu – na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Polsce Fair Play, na czele której stoi Robert Gwiazdowski udało się zarejestrować 6 okręgów, jednak to za mało, aby móc wystartować w wyborach do PE jako ogólnopolski komitet. Do tego potrzebne jest zarejestrowanie list w minimum 7 okręgach. Ostatnią nadzieją był okręg obejmujący Dolny Śląsk i województwo opolskie, jednak zabrakło 450 podpisów do osiągnięcia sukcesu.

Na chwilę obecną Polska Fair Play może wystawić kandydatów w 6 okręgach.

Czy Polska Fair Play weźmie udział w wyborach do PE?

Lider PFP opublikował wpis na swoim oficjalnym koncie na Facebooku i Twitterze, w którym potwierdził, że zabrakło 450 podpisów do zarejestrowania „w całym kraju list na wybory do PE”. Podziękował za zaangażowanie i przeprosił, że misja zakończyła się niepowodzeniem. Podkreślił także, że przyszłość ruchu zależy od decyzji jego członków i sympatyków.

Źródło:
Własne, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.