Connect with us

Polska

Morawiecki w FOX News: Polska staje się swego rodzaju Doliną Krzemową

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych odwiedził stację telewizyjną FOX News. Premier udzielił wywiadu, w trakcie którego porównał nasz kraj do Doliny Krzemowej.

Podczas rozmowy Mateusz Morawiecki zachwalał warunki, na jakich można prowadzić działalność gospodarczą w Polsce. Premier wskazywał m.in. niskie podatki oraz siłę roboczą, która w jego opinii jest bardzo utalentowana.

Szef polskiego rządu pytany był również o to, jakie warunki polski rząd mógłby zaoferować firmie Tesla Elona Muska, która produkuje elektryczne samochody. Morawiecki przyznał, że polityka podatkowa w całej Unii Europejskiej jest „zharmonizowana”, w związku z czym nie ma w tym zakresie dowolności. Dodał jednak, że rząd oferuje pieniądze na szkolenie oraz przekwalifikowanie ludzi, a także ulgi dotyczące podatku od nieruchomości.

Mateusz Morawiecki pokusił się również o stwierdzenie, że Polska w coraz większym stopniu przypomina Dolinę Krzemową. „Stajemy się swego rodzaju Doliną Krzemową Unii Europejskiej” – powiedział premier polskiego rządu.

Morawiecki mówił również o strefie euro i ewentualnym dołączeniu do niej Polski. „Nie rekomendowałbym dołączenia do wspólnej waluty euro. Euro jest prawdopodobnie główną przyczyną problemów zaistniałych we Włoszech, Grecji, czy w Hiszpanii. Nie jestem więc pewien czy te kraje nie żałują teraz dołączenia do strefy euro” – mówił.

Czytaj także: Tomasz Sakiewicz krytykuje Konfederację: żaden polski narodowiec nie ma prawa bronić Hitlera [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.