Connect with us

Polska

Poseł Jakub Kulesza odszedł z Kukiz’15

Dodano

dnia

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, poseł Jakub Kulesza ogłosił decyzję o opuszczeniu Ruchu Kukiz’15 oraz dołączeniu do Partii Wolność. Jakub Kulesza był rzecznikiem poselskiego klubu Kukiz’15. Jako główny powód swojej decyzji podał niemożność współpracy z Dariuszem Pitasiem.

 

Według Jakuba Kuleszy jak pokazały wybory samorządowe, Dariusz Pitaś dalej ma kluczowy wpływ” na ruch Kukiz’15 i to prawdopodobnie właśnie on podejmuje kluczowe decyzje. Poseł dodał, że wszelkie podejmowane w ruchu próby rozliczenia Pitasia są tłamszone w zarodku.

Jakub Kulesza w swoim wystąpieniu stwierdził, że zdaje sobie sprawę, że odchodząc z klubu Kukiz’15 kładzie na szali przyszłość swojej kariery politycznej. Dodał jednak, że przyszedł do polityki nie dla kariery, ale dla realizacji postulatów wolnościowych, których nie mógł realizować w ramach Kukiz’15.

Decyzję Jakuba Kuleszy skomentowała inna była posłanka klubu Kukiz’15, Anna Maria Siarkowska.

Sprawę na swoim profilu skomentował również Paweł Kukiz

 

Natomiast bardziej stonowany komentarz zamieścił poseł Marek Jakubiak

Który to wpis doczekał się mniej stonowanej odpowiedzi Pawła Kukiza

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Przez 11 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.