Connect with us

Polska

Jakubiak: Potrzebujemy reorganizacji i bytu w postaci partii politycznej

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. SejmLog
Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

Poseł Marek Jakubiak podczas porannej rozmowy w RMF FM stwierdził, że Ruch Kukiz 15 potrzebuje reorganizacji i stworzenia bytu w postaci partii politycznej. Dodał, że czeka go trudna rozmowa z Pawłem Kukiz związku z ostatnimi wydarzeniami.

Marek Jakubiak był gościem Roberta Mazurka w porannej rozmowie w RMF FM. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim kwestii związanych z przyszłością Jakubiaka w Kukiz 15, pokłosie wydarzeń sprzed kilku dni, o których informowaliśmy tutaj.

Jakubiak nie będzie starał się o stanowisko przewodniczącego klubu Kukiz 15

Zainteresowany zadeklarował, że nie zamierza ubiegać się o przywództwo w Kukiz 15. Czym uciął spekulacje krążące od kilku dni, jakoby byłby on zainteresowany stanowiskiem szefa klubu. Jednakże zaznaczył, iż bierze pod uwagę wszystkie rozwiązania m.in. odejście z klubu i utworzenie partii politycznej, lecz w ostateczności.

– W Kukiz 15 przywództwo jest przypisane do Pawła Kukiza Nie będę rzucał żadnej rękawicy Pawłowi Kukizowi

– powiedział Marek Jakubiak

– Jeżeli trzeba będzie, to odejdę, taką możliwość ma każdy poseł. To nie jest żadna nowość

– Powiedział gość rozmowy

– Biorę wszystkie możliwości pod uwagę, bo i sytuacja jest bardzo skomplikowana.

– dodał.

 

Jakubiak: To bardziej „piątek” mówił niż Paweł Kukiz

Poseł Jakubiak odpowiedział Pawłowi Kukizowi na jego słowa[cyt. „Kogo nigdy w życiu taki „piątek” nie przejął – niech pierwszy rzuci kamieniem!”. „Odreagowuję po ciężkiej kampanii” red.], że o ciężkiej kampanii mogą  powiedzieć szefowie dwóch największych partii w Polsce. Dodał, że w przypadku Kukiz 15 „aż tak ciężka nie była”. Według posła, słowa, które ukazały swoje światło dzienne na Twitterze były autorstwa „piątku”, aniżeli samego Pawła Kukiza.

 

Marek Jakubiak zapowiada budowę własnej partii

– Rozważam taką sytuację, taki ruch. O nim mówię już od ponad dwóch lat. Dalej nie mogę patrzeć, jak wegetujemy jako ugrupowanie. Musimy zrobić krok do przodu. Muszę to powiedzieć, czy to się Pawłowi Kukizowi podoba, czy nie

– odpowiedział na pytanie dotyczące ewentualne założenia własnej partii politycznej.

– Trzeba założyć partię, Paweł Kukiz nie musi do niej należeć. Natomiast partia musi być wsparciem dla Kukiz’15

– dodał.

Jakubiak chce, aby ta partia była wolnorynkowa z uwzględnieniem kwestii socjalnych i podatkowym. Będzie miała charakter centroprawicowy.

– Solidarne państwo to nie jest nic złego. (…) Nie mylmy dwóch pojęć, anarchii i wolnego rynku. Uważam, że podatki są potrzebne i państwo jest potrzebne. Silne państwo jest podstawą naszej działalności

– podkreślał polityk.

Na pytanie, czy partia Jakubiaka będzie kolejnym tworem satelickim względem ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, poseł kategorycznie zaprzeczył mówiąc, że nie bierze pod uwagę PiS w tych rozgrywkach. Dodając, że chce budować partię w środowisku, w którym się znajduje.

Źródło:
RMF24.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.