Connect with us

Polska

Posłowie za przyjęciem projektu „Mała firma – mały ZUS”

Dodano

dnia

Jadwiga Emilewicz/fot. Martyna Krawczonek/MPiT
Jadwiga Emilewicz/fot. Martyna Krawczonek/MPiT

Posłowie przegłosowali projekt „Mała firma – mały ZUS”, forsowany przez minister Jadwigę Emilewicz. Za przyjęciem głosowali niemal wszyscy posłowie. Jedynym, który wstrzymał się od głosowania był poseł Prawa i Sprawiedliwości – Łukasz Zbonikowski.

Projekt ustawy dotyczy ponad 173 tys. jednoosobowych firm, którym obniżono składki na ubezpieczenia społeczne. Na zmianach w prawie skorzystają przedsiębiorcy, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 5250 zł.

 

Morawiecki o „Mały firma – mały ZUS”

– Na etapie rządowym został przyjęty projekt ustawy dot. małego ZUS-u. To jest nasze zobowiązanie z czasów 14.04., konwencji PiS, kiedy mówiłem o 5 nowych rozwiązaniach, w tym 2 dla przedsiębiorców. Idziemy z tymi rozwiązaniami do przodu. One zostały przyjęte właściwie w kształcie, jaki anonsowałem: do 2,5 wysokości przychodu wśród małych firm, prowadzących działalność gospodarczą, opłaty za ZUS będą naliczane proporcjonalnie. Warto podkreślić, że nie jest to rozwiązanie, które zastępuje dotychczasowe – preferencyjne

– mówił premier Morawiecki.

 

Emilewicz o „Mała firma – mały ZUS”

– To jest ustawa, która realnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców […] Jest powszechna dla wszystkich bez względu na etap rozwoju firmy, wprowadza proporcjonalność obciążeń w zależności od przychodów uzyskiwanych przez przedsiębiorców

– przekonywała minister Emilewicz.

Źródło:
mpit.gov.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.