Connect with us

Polska

Robert Biedroń apeluje o zawieszenie nauczania religii w szkołach

Dodano

dnia

Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe
Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe

Robert Biedroń wziął udział w konferencji prasowej partii Wiosna w Toruniu. Podczas swojego wystąpienia zabrał głos ws. lekcji religii w polskich szkołach.

Podczas konferencji prasowej w Toruniu Robert Biedroń komentował film „Tylko nie mów nikomu” traktujący o problemie pedofilii w Kościele Katolickim. Przy okazji zwrócił się do minister edukacji, Anny Zalewskiej. Polityk poprosił ją, aby zawiesiła lekcje religii w polskich szkołach.

„Apelujemy o ostatnią odważną decyzję min. Zalewskiej, zanim ucieknie do Brukseli. Apelujemy o zawieszenie nauczania religii w szkołach. Nie może być tak, że państwo finansuje lekcje religii z publicznych pieniędzy” – powiedział Robert Biedroń.

„3 mln dzieci chodzi do szkoły, 8 tysięcy księży uczy religii. Rodzice muszą mieć pewność, że dzieci nie będą miały kontaktu z księżmi-pedofilami. Widzieliśmy ich w filmie Sekielskich i wiemy, że nie ma ich w rejestrze pedofilów, że mają kontakt z dziećmi” – dodał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.