Connect with us

Polska

Schetyna o wypowiedzi Biereckiego: wstrętne słowa

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Grzegorz Schetyna skomentował wypowiedź senatora PiS, Grzegorza Biereckiego, który podczas uroczystości rocznicowych w związku z katastrofą smoleńską powiedział, że „Polskę należy oczyścić z ludzi niegodnych należeć do wspólnoty”.

Grzegorz Bierecki, senator PiS, 10 kwietnia 2019 roku gościł w Białej Podlaskiej, gdzie wziął udział w uroczystościach upamiętniających katastrofę smoleńską. Senator Prawa i Sprawiedliwości wygłosił również przemówienie. W jego trakcie padły słowa, które w przestrzeni publicznej wywołały sporo kontrowersji.

„Nie ustaniemy, aż nie doprowadzimy do pełnego oczyszczenia Polski z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej” – powiedział Bierecki podczas uroczystości upamiętniających wielką narodową tragedię.

Czytaj także: Grzegorz Bierecki z PiS mówił o „oczyszczeniu Polski z ludzi niegodnych”. Jest reakcja Brudzińskiego

Głos ws. wypowiedzi polityka zabrał Grzegorz Schetyna, który słowa senatora PiS określił mianem „wstrętnych”. „Wstrętne słowa p. Biereckiego, czołowego polityka PiS. Polski, by była dumna i silna, nie trzeba – nie można – „oczyszczać”. Z nikogo. Rzeczpospolita ma być domem wszystkich Polaków!” – napisał lider PO na swoim Twitterze.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.