Connect with us

Europa

Władimir Putin dla FT: Wartości liberalne są przestarzałe

Dodano

dnia

Fot. kremlin.ru

Władimir Putin udzielił wywiadu dla Financial Times, w którym odpowiedział na ponad 40 pytań. W wywiadzie poruszono problematykę, m.in. migracji, kwestii aksjologicznych, czy aspekty szpiegostwa i zdrady.

Prezydent Rosji uważa, że „wartości liberalne są przestarzałe”, a także „zostały odrzucone przez większość ludzi w krajach zachodnich”. Twierdzi on, że liberalna doktryna zakłada bezczynność.

­Liberalna idea zakłada, że nic nie trzeba robić. Migranci mogą bezkarnie zabijać, grabić i gwałcić, ponieważ ich prawa muszą być chronione. Jakie są te prawa? Każda zbrodnia musi być ukarana – powiedział Putin dla FT, cytowany przez portal Onet.pl

Liberalna idea stała się przestarzała. Wpadła w konflikt z interesami przytłaczającej większości ludności – dodał prezydent Rosji.

Putin: Rosja nie jest homofobiczna

Przywódca Federacji Rosyjskiej zaznaczył, że jego kraj nie jest homofobiczny oraz uważa, że tradycyjne wartości są stabilniejsze niż liberalna wizja świata.

Putin odniósł się także do oskarżeń związanych z zamachem na byłego rosyjskiego podwójnego agenta Siergieja Skripala, twierdząc, że to zajście nie jest warte poważnych relacji międzynarodowych.

Aczkolwiek zwrócił uwagę, że nie toleruje zdrady.

­Zdrada to największa zbrodnia, a zdrajcy muszą zostać ukarani. Nie twierdzę, że incydent w Salisbury jest sposobem na rozwiązywanie tego typu kwestii, lecz zdrajcy powinni ponieść karę – ocenił prezydent Rosji.

Źródło:
Onet, Financial Times
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.