Connect with us

Polska

Zakończyła się operacja Pawła Adamowicza

Dodano

dnia

Zakończyła się operacja Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska znajduje się w bardzo ciężkim stanie.

– Pacjent żyje. Najbliższe godziny są decydujące – przekazali lekarze, którzy operowali Pawła Adamowicza. Dodali również, iż prezydenta Gdańska jest bardzo ciężki.

– Przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie; poważna rana serca, rana przepony, jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny – powiedział jeden z nich.

Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem podczas wczorajszego finału WOŚP w Gdańsku. 27-letni Stefan W., bo tak nazywał się napastnik, wtargnął na scenę, a następnie przez kilkadziesiąt sekund swobodnie po niej po chodził. Po chwili dwukrotnie dźgnął Adamowicza: raz w okolice brzucha, a raz serca. Zaraz po tym wziął mikrofon i ogłosił, iż zaatakował polityka, ponieważ wcześniej do więzienia wsadziła go Platforma Obywatelska.

Mężczyzna został ujęty przez służbę ochrony, a następnie policję.

Wideo z całego zajścia znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.