Connect with us

Polska

Andrzej Duda wystosował apel do polityków ws. kampanii wyborczej

Dodano

dnia

Fot. W. Kompała / KPRM

Prezydent Andrzej Duda wystosował apel do polityków ws. zbliżającej się kampanii do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego parlamentu. Poprosił, aby kampania wyborcza była konstruktywna i spokojna.

Andrzej Duda wygłosił swoje przemówienie po wystąpieniu Jacka Czaputowicza, szefa polskiego MSZ, o którym szerzej pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Prezydent poprosił polityków, aby zbliżające się kampanie wyborcze do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego Sejmu oraz Senatu były „konstruktywne i spokojne”. „Proszę też o miarkowanie języka w trakcie tej kampanii. Jestem przekonany, że kampanię można prowadzić z szacunkiem do konkurentów politycznych” – powiedział Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że jest przekonany, iż kampanię wyborczą da się prowadzić w taki sposób, aby budować opinię o wysokiej kulturze politycznej. „Jestem przekonany, że kampanię wyborczą można prowadzić w taki sposób, żeby budować opinię o wysokiej kulturze politycznej w naszym kraju i o tym, że podstawowe reguły demokracji mocno się już u nas zakorzeniły” – oświadczył.

Jako pierwsze w naszym kraju odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Odbędą się one 26 maja. Następnie zaplanowane są wybory do polskiego Sejmu oraz Senatu. W tym przypadku oficjalny termin nie został jeszcze podany do publicznej wiadomości.

Czytaj także: Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.