Connect with us

Polska

Boni nie akceptuje 5. miejsca na liście do PE i rezygnuje ze startu

Dodano

dnia

Michał Boni/Fot. Вени Марковски/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Michał Boni/Fot. Вени Марковски/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Dziś przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaprezentował fragment list wyborczych do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich znalazło się kilka niespodzianek. Między innymi, dopiero piąte miejsce na liście partii dotychczasowego europosła – Michała Boniego.

Grzegorz Schetyna ogłosił, że z drugiego miejsca listy warszawskiej wystartuje Andrzej Halicki, trzeciego – Kamila Gasiuk-Pihowicz, czwartego – Paweł Zalewski, piątego – Michał Boni.

Poseł Michał Boni zamieścił na swoim profilu społecznościowym krótki tekst, w którym składa rezygnację z kandydowania do Parlamentu Europejskiego. Zaznacza w nim, że „nie dano mu takiej szansy”, wystawiając go dopiero z piątego miejsca na liście.

Chcę startować do Parlamentu Europejskiego i robić dobrze to, co robiłem. Ale muszę mieć jakąś szansę. Nie dano mi jej. Polska musi wygrać. A ja będę Jej służył w każdy możliwy sposób! Platformo, może do zobaczenia…

– napisał europoseł Michał Boni.

Źródło:
Michał Boni/Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.