Connect with us

Polska

Gasiuk-Pihowicz: jako Polce, jest mi wstyd

Paweł Jaworski

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula
Kamila Gasiuk-Pihowicz fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula

Poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz była uczestnikiem rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu, gdzie podczas posiedzenia rozpatrywane są pytania dotyczące legalności forsowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Izbie Dyscyplinarnej.

Gasiuk-Pihowicz komentowała sytuację na profilu społecznościowym Twitter, gdzie podkreślała, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie polskiego Sejmu, Polki i Polacy „odzyskają prawo do niezależnego sądu”.

„Jako Polce jest mi wstyd za rząd PiS, za to że Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Andrzej Duda doprowadzili do takiej sytuacji, w której w naszym kraju nie ma już instytucji mogącej ocenić zgodność uchwalanych ustaw z polską Konstytucją”

– pisała Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Przywrócenie państwa prawa

PiS zmieniał sądownictwo z pogwałceniem polskiej Konstytucji i europejskich traktatów. Dziś wielkim wyzwaniem dla wszystkich jest przywrócenie państwa prawa przy poszanowaniu wszystkich obowiązujących przepisów”

– dodawała.

Przywrócimy prawo do niezależnego sądu

„Już niedługo wygramy walkę o prawo każdej Polki i każdego Polaka do niezależnego sądu. Zmienimy system w którym prawo służy tylko prezesowi partii rządzącej i jego wybranym zwolennikom”

– przekonywała Gasiuk-Pihowicz.

Polityka, historia i społeczeństwo | Redaktor SejmLog Media. "Adhibe rationem difficultatibus" – W trudnościach odwołuj się do rozumu.

3 komentarze

3 Comments

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.