Connect with us

Polska

Kamila Gasiuk-Pihowicz o sytuacji w Nowoczesnej

Avatar

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz, była posłanka Nowoczesnej, gościła na antenie rozgłośni radiowej TOK FM. Podczas rozmowy komentowała swoją decyzję dotyczącą opuszczenia partii, z list której dostała się do Sejmu.

Kamila Gasiuk-Pihowicz, była członkini prezydium Nowoczesnej, jest jednym z siedmiu posłów, którzy zdecydowali się opuścić struktury ugrupowania. Wszyscy przenieśli się do klubu Platformy Obywatelskiej, który po ich przyłączeniu zmienił nazwę na Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska. Gasiuk-Pihowicz otrzymała w klubie status wiceszefa.

Podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie rozgłośni TOK FM, Kamila Gasiuk-Pihowicz przyznała, że podczas wewnątrzpartyjnych debat pojawiały się głosy, by Nowoczesna poszła do wyborów parlamentarnych samodzielnie. Posłanka uważa, że taka decyzja doprowadziłaby do zniszczenia Koalicji Obywatelskiej.

– Mieliśmy taką rzeczywistość, że podczas wielu rozmów, które toczyły się w ostatnich tygodniach mieliśmy głosy, że Nowoczesna powinna pójść samodzielnie do wyborów do Sejmu, Senatu, ale także Parlamentu Europejskiego. Były to głosy, które wskazywały na to, że Koalicja Obywatelska zostanie zniszczona – powiedziała posłanka.

Gasiuk-Pihowicz wskazała też nazwiska posłów, którzy wychodzili z takimi propozycjami.

– Pojawiały się te głosy, były wypowiadane przez różnych posłów, podczas różnych debat. Był to np. pan Jerzy Meysztowicz, który taką opcję prezentował, był pan Mirosław Suchoń, który o tym mówił. Taka opcja była także prezentowana przez pana Adama Szłapkę – oświadczyła.

Kamila Gasiuk-Pihowicz odchodzi z Nowoczesnej

Odejście Kamili Gasiuk-Pihowicz z szeregów Nowoczesnej skomentowała przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer. Polityk przyznała, że jej była partyjna koleżanka to „polityk wiecowy, który daje się ogrywać w kuluarach”.

Lubnauer dodała też, że pozostała część partii nie chce, by Nowoczesna i PO utworzyły wspólny klub parlamentarny.

– Wyrazili to podczas głosowania w Klubie Parlamentarnym Nowoczesnej. Takiego samego zdania są struktury naszej partii. Chcemy ścisłej współpracy Nowoczesnej z PO, ale nie utraty parlamentarnej podmiotowości. Siłą Koalicji Obywatelskiej musi być różnorodność, a nie podporządkowanie jednej partii. Musimy być atrakcyjni dla różnych wyborców, bogaci w mnogość poglądów, a nie tylko dla elektoratu Platformy – powiedziała przewodnicząca.

Fot. Wikimedia/Łukasz Kamiński

Źródło:
TVP Info, TOK FM
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.