Connect with us

Polska

PiS ma nowego posła. Szeregi partii zasilił Ireneusz Zyska

Avatar

Dodano

dnia

Partia Prawo i Sprawiedliwość zyskała nowego posła. Został nim Ireneusz Zyska, który do tej pory reprezentował koło poselskie Kornela Morawieckiego, „Wolni i Solidarni”.

Ireneusz Zyska definitywnie opuścił struktury „Wolnych i Solidarnych”. Poinformował o tym szef koła, Kornel Morawiecki.

–  Naszemu koledze dziękujemy za współpracę w kole, życzymy powodzenia na politycznie nowej drodze życia – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Morawiecki poinformował ponadto, że Ireneusz Zyska decyzję o opuszczeniu koła podjął w środę.

Po odejściu Zyski, koło któremu przewodniczy Kornel Morawiecki składa się z pięciu posłów. Wśród nich, oprócz lidera, są: Małgorzata Zwiercan, Sylwester Chruszcz, Jarosław Porwich oraz Adam Andruszkiewicz. Wszyscy w przeszłości należeli do Kukiz’15 i z list tej formacji dostali się do Sejmu.

Do Kukiz’15 należał również Ireneusz Zyska. Poseł opuścił ruch w maju 2016 roku. Razem z nim odeszli wspomniani Morawiecki oraz Zwiercan. Jesienią 2018 roku Zyska był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Wałbrzycha. W głosowaniu z 21 października uzyskał 13,1% poparcia, przegrywając z Romanem Szełemejem, który zdobył 84,5% głosów.

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Źródło:
SejmLog
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.