Connect with us

Polska

Krzysztof Szczerski potwierdza. Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w Białym Domu

Dodano

dnia

Krzysztof Szczerski, prezydencki minister, ogłosił podczas konferencji prasowej, że prezydent Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. Głowy państw porozmawiają w Białym Domu.

„Poruszonym tematem rozmowy będzie kwestia wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce. Te rozmowy się toczą, chcielibyśmy, żeby je skonkludować w ciągu kilku najbliższych miesięcy tak, aby można było ogłosić model zwiększonej obecności amerykańskiej wojskowej w Polsce i harmonogram wdrażania” – poinformował prezydencki minister, Krzysztof Szczerski.

Wśród najważniejszych punktów rozmów znajdą się także temat Inicjatywy Trójmorza, kwestia wojskowej obecności amerykańskiej w Polsce, dwustronna współpraca energetyczna i biznesowa, polityka międzynarodowa m.in. plan pokojowy dla Bliskiego Wschodu czy kwestia wizowa.

Minister zaznaczył, że Prezydent planował w czerwcu wizytę dotyczącą energetyki i biznesu na Zachodnim Wybrzeżu i w Teksasie. „Chcielibyśmy to połączyć ze spotkaniem w Białym Domu” – powiedział Krzysztof Szczerski.

Jak dodał, nie jest wykluczone, że podobnie, jak to było w ubiegłym roku, Prezydent uda się do Waszyngtonu po szczycie Inicjatywy Trójmorza, który odbędzie się w Słowenii w dniach 5-6 czerwca.

Czytaj także: PR24: Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.