Connect with us

Polska

Michał Dworczyk o „ACTA 2”: będziemy starali się naprawić złe rozwiązania

Dodano

dnia

Michał Dworczyk/fot. Michał Dworczyk, Facebook
Michał Dworczyk/Facebook

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, był gościem Roberta Mazurka w porannej audycji na antenie RMF FM. Podczas rozmowy zabrał głos ws. dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym, która została przegłosowana przez Parlament Europejski.

Michał Dworczyk przyznał, że unijna dyrektywa zmusza Polskę do jej wprowadzenia. Polityk zapewnił jednak, że PiS zrobi wszystko, aby złagodzić zapisy nowego prawa. „Tak, żeby przygotować ustawę taką, która wprowadzi dyrektywę unijną w Polsce w życie. My będziemy starali się w taki sposób skonstruować to obowiązujące w Polsce prawo, aby nie ograniczyło korzystania i dostępu do internetu” – powiedział szef KPRM.

„Artykuł 11. i 13. przyjętych przepisów dają możliwość wprowadzania prewencyjnej cenzury. My, tworząc przepisy wprowadzające, będziemy starali się naprawić te złe rozwiązania, które zostały w Parlamencie Europejskim przyjęte przez posłów Platformy Obywatelskiej” – dodał.

W identycznym tonie wypowiadali się również Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki podczas konwencji PiS w Gdańsku. „Mamy dwa lata na implementację tych przepisów. Prawo i Sprawiedliwość dokona takiej implementacji, że wolność będzie zachowana. Bo Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności” – powiedział lider partii rządzącej.

„Ludzie z Koalicji Europejskiej, którzy mają usta pełne frazesów o wolności, zagłosowali przeciwko wolności w Internecie. Będziemy starali się to odkręcać, tak implementować, żeby było jak najwięcej tej wolności” – zadeklarował premier.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.