Connect with us

Polska

PKW: Komitet Aleksandry Dulkiewicz musi zmienić nazwę. Braun składa skargę do Sądu Najwyższego

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Media Narodowe

Państwowa Komisja Wyborcza nakazała, aby Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska zmienił swoją nazwę. To efekt wcześniejszej skargi, którą złożył Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Gdańska.

4 lutego Grzegorz Braun złożył do PKW zawiadomienie ws. nazwy komitetu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz, kandydatki na prezydenta Gdańska. Braun alarmował, iż nazwa KWW „Wszystko dla Gdańska” (z którego startuje Aleksandra Dulkiewicz) powinna różnić się od nazwy ugrupowania „Wszystko dla Gdańska” zarejestrowanego w KRS.

Czytaj także: Grzegorz Braun składa zawiadomienie do PKW ws. komitetu Aleksandry Dulkiewicz. Twierdzi, że nazwa jest niezgodna z prawem

Po skardze Brauna PKW nakazało zmienić komitetowi nazwę.

– Pięć dni ma Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska na dokonanie zmiany nazwy. Dotychczasowe podpisy pod kandydaturą Aleksandry Dulkiewicz uznaje się za ważne. Komitet Wyborczy spotka się niezwłocznie i w takim też trybie zastosuje się do postanowienia Państwowej Komisji Wyborczej – napisano na facebookowej stronie „Wszystko dla Gdańska”.

Grzegorz Braun nie zamierza jednak odpuszczać. We wtorek jego pełnomocnik Włodzimierz Skalik poinformował media we wtorek, że złożył do Sądu Najwyższego skargę na uchwałę podjętą przez PKW. Braun podkreślił, iż „nie dotyczy nie działań Aleksandry Dulkiewicz, ale uchwały PKW”.

– Podpisy zbierane na całkiem inny komitet mają być zaliczone w poczet wymaganej do zatwierdzenia przez kandydata dokumentacji, kiedy będzie tę dokumentację składał nowy komitet, pod nowa nazwą. Ta decyzja nie ma precedensu i (…) podstawy w prawie polskim. To jest wynalazek PKW – powiedział Braun.

Źródło:
Superstacja

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.