Connect with us

Polska

Posłowie, którzy zechcą opuścić Nowoczesną, znajdą miejsce w PO

Dodano

dnia

Kamila Gasiuk-Pihowicz fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula

Polsat News podaje, że politycy Platformy Obywatelskiej w nieformalnych rozmowach przekazują, iż posłowie Nowoczesnej, którzy zechcą opuścić swoją partię, zostaną przyjęci do klubu PO.

Informacja od Polsat News ma związek z zamieszaniem, które powstało wewnątrz Nowoczesnej. Mowa o uchwale, którą przygotowało prezydium partii ws. połączenia klubu parlamentarnych „N” i Platformy Obywatelskiej. Uchwała została odrzucona przez klub, który zdecydowanie opowiedział się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

– Klub Nowoczesna jest za wzmacnianiem Koalicji Obywatelskiej i wspólnym startem Nowoczesnej i PO w kolejnych wyborach, ale zadecydował, że wspólny klub dziś zmniejszy możliwość pozyskiwania wyborców dla KO. Dlatego dziś zagłosował przeciwko temu rozwiązaniu – napisała szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

Czytaj także: Zamieszanie w Nowoczesnej. Nie będzie wspólnego klubu z PO?

Platforma Obywatelska przyjmie posłów Nowoczesnej

Polsat News podaje, że politycy PO w nieformalnych rozmowach przyznają, że jeżeli politycy Nowoczesnej zdecydują się opuścić swoją partię, zostaną przyjęci do ugrupowania pod przewodnictwem Grzegorza Schetyny. Wśród posłów, którzy mieliby skorzystać z takiego rozwiązania jest sześć osób. Mowa o szefowej klubu Kamili Gasiuk-Pihowicz, Kornelii Wróblewskiej, Elżbiecie Stępień, Pawle Kobylińskim, Marku Sowie oraz Michale Jarosie.

Cała szóstka popiera pomysł połączenia klubów Nowoczesnej oraz PO.

Na ten moment nie wiadomo jednak, czy oferta, którą złożyła Platforma Obywatelska zostanie przyjęta. Kamila Gasiuk-Pihowicz przekonuje bowiem, że „nigdzie się nie wybiera”.

– Mimo odrzucenia uchwały ws. powołania klubu Koalicji Obywatelskiej, ta idea jest dalej otwarta; liczymy, że pod koniec tygodnia inicjatywa jego powołania będzie miała w partii więcej zwolenników – mówi Gasiuk-Pihowicz cytowana przez Polsat News.

– My się nigdzie nie wybieramy (…), nie przechodzimy do PO – dodała posłanka.

Źródło:
Polsat News
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.