Connect with us

O nas

Raport Finansowy Fundacji SejmLog – 12.09.2018

Dodano

dnia

Przedstawiamy informacje dotyczące obecnego salda Fundacji, struktury wpływów oraz wydatków. Naszą inicjatywę można wesprzeć dowolną kwotą poprzez jedną z kilku metod, które uruchomiliśmy by zapewnić Państwu wygodę i łatwość dokonywania wpłat. Informacje na temat możliwych sposobów wsparcia znajdziecie Państwo na samej górze naszej strony – w zakładce WSPARCIE.

 

Skończył się okres wakacyjny, Sejm wznowił obrady – również i my staramy się pomimo ograniczonych środków finansowych kontynuować działalność informacyjną SejmLoga oraz prowadzić dalsze prace programistyczne. Niestety stan funduszy będących w posiadaniu Fundacji nie pozwala nam na rozwinięcie skrzydeł. Nie jesteśmy w stanie zatrudnić na stałe dziennikarzy. Zmuszeni jesteśmy kontynuować politykę pracy z doskoku w ramach wolnego czasu, co niestety nie pozwala nam na pełną profesjonalizację działań i sprawia, że pojawiają sie okresy przestoju, kiedy nasi dziennikarze-wolontariusze muszą skupić się na wykonywaniu swojej odpłatnej pracy i zwyczajnie nie są w stanie poświęcić więcej czasu na SejmLoga. To powinno być dla Was zrozumiałe.

Podobnie sprawa ma się z uruchomieniem TV SejmLog i wszystkimi celami, które przedstawiliśmy w serwisie Patronite. Chcemy działać, jesteśmy gotowi do rozpoczęcia nagrań jednak brak środków sprawia, że musimy uzbroić się w cierpliwość.

Dziękuję ogromnie tym osobom, które zdecydowały się nas wspierać przez Patronite, dziękuję tym z Was, którzy ustawili sobie stałe miesięczne polecenia przelewu, dziękuję tym, którzy pamiętają o nas dokonując zakupów w internecie przy użyciu serwisu Fanimani – dzięki Wam możemy pokrywać koszty stałe funkcjonowania SejmLoga, jest to jednak wciąż za mało, by móc poważnie myśleć o dostarczaniu Państwu profesjonalnych materiałów w sposób ciągły.

 

Bardzo proszę o nie odczytywanie tego wpisu jako zarzutu czy żalenia się. Doskonale wiem, że za zapewnienie środków na funkcjonowanie projektu odpowiedzialny jestem ja i zarząd fundacji. To nie jest Państwa wina, że naszymi wszystkimi dotychczasowymi działaniami nie skłoniliśmy Was do poświecenia swojego czasu czy środków finansowych na wsparcie naszych działań. Coś robimy źle, coś pomijamy albo po prostu tak się nie da i błędem jest wiara, że ludzie są gotowi wspierać ideę stworzoną przez ludzi znikąd, którzy nie są związani z jednym z bloków politycznych 🙂

 

Oczywiście nie zamierzamy odpuszczać, szukamy również innych źródeł finansowania, które pozwoliłyby nam jednocześnie na zachowanie pełnej niezależności SejmLoga, kontynuację prac programistycznych nad portalem społecznościowo-politycznym i aplikacją mobilną.

 

W najbliższych dniach ogłosimy również nabór dziennikarzy do działu informacyjnego, z góry uprzedzamy, że w obecnej chwili możemy zaproponować jedynie wolontariat, ale liczymy, że znajdą się osoby, którym spodobał się nasz styl i które z chęcią zawieszą na szyi legitymację prasową SejmLog Media.

 

 Podane kwoty dotyczą całego okresu działalności Fundacji SejmLog od jej ustanowienia 9 września 2016 roku.

 

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Przez 11 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.