Connect with us

Polska

Wilk rezygnuje z członkostwa w Zespole ds. Trójmorza. „Zachowanie posła Gryglasa skutkuje odejściem ekspertów”

Dodano

dnia

Na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Jacek Wilk zapowiedział, że rezygnuje z członkostwa w Parlamentarnym Zespole ds. Trójmorza z uwagi na zachowanie posła Gryglasa, który miał nie dopuścić do uczestniczenia koordynatorki programu POLSKA 3.0 Andżeliki Jarosławskiej.

– Od dłuższego czasu, jako parlamentarzyści borykamy się z utrudnianiem pracy przez kierownictwo Sejmu RP. W działaniach, konferencjach i pracach różnych zespołów. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia wczoraj, kiedy Andżelika Jarosławska, która jest głównym ekspertem programu Polska 3.0, nie została wpuszczona na posiedzenie Zespołu

– mówił poseł Wilk.

– Program Polska 3.0 jest absolutnie strategiczny, fundamentalny dla rozwoju tego regionu

– dodawał.

„Zachowanie posła Zbigniewa Gryglasa skutkuje odejściem ekspertów z Zespołu ds. Trójmorza. Chcieliśmy współpracować niezależnie od klubu politycznego dla dobra Trójmorza i programu Polska 3.0. Składam rezygnację z członkostwa w Zespole, który stał się narzędziem do osiągania politycznych celów

– napisał na Twitterze poseł Jacek Wilk.

Jarosławska o projekcie Trójmorza

– Program Trójmorza jest absolutnie strategiczny dla Polski i tej części naszego regionu. To projekt, który powinien być projektem gospodarczym, nie politycznym. Program Polska 3.0, który koordynuję, skupia znakomitych ekspertów, z różnych dziedzin gospodarki

– mówiła koordynator projektu Polska 3.0 Andżelika Jarosławska.

– Źle się dzieje, jeżeli oddolne, pozarządowe organizacje nie mają prawa głosu w strategicznych projektach

– dodawała.

Czym jest Polska 3.0?

„POLSKA 3.0 to największy klastrowy projekt w Europie, oddolny program gospodarczy dla Polski. Stanowi długofalową, spójną politykę rozwoju gospodarki, opartą na potencjale przemysłowym kraju, innowacyjności i konkurencyjnej pozycji Polski w Unii Europejskiej”

– czytamy na stronie projektu.

„POLSKA 3.0 jest jest na dzisiaj jedynym spójnym projektem gospodarczym dla Polski i dla regionów transgranicznych. Program Polska 3.0 skupia kilkadziesiąt projektów gospodarczych, które w oparciu o działanie w ekosystemie, tworzą jeden, spójny program polskiej gospodarki. POLSKA 3.0 zakłada połączenie polskich rzek, autostrad, kolei i lotnisk w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego w Polsce i budowę największego w Europie Centrum Logistycznego na Śląsku, które stanie się naszym krajowym zagłębiem logistyki, biznesu i przemysłu”

– informują autorzy.

Polska 3.0 i logistyka

„W ramach programu Polska 3.0 połączono najważniejsze projekty infrastrukturalne, których brak, jest obecnie czynnikiem w znacznej mierze hamującym rozwój gospodarczy Polski. Polska 3.0 to program zintegrowanych działań, mających na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego oraz budowę największego w Europie Ponadnarodowego Centrum Logistycznego w Gorzyczkach, w ramach którego krzyżują się najważniejsze korytarze transportowe w Europie”

– czytamy.

„Inicjatywa Trójmorza ma umożliwić realizację wielkoskalowych, ponadregionalnych projektów. Dwa Korytarze transportowe TEN-T – Korytarz Bałtyk Adriatyk, Bałtyk Morze Czarne odgrywają kluczową rolę dla regionu Trójmorza. Poprzez program Polska 3.0, który tworzy płaszczyznę transportu multimodalnego w Polsce (woda, kolej, autostrady, powietrze), oraz budowę największego w Europie centrum logistycznego Gorzyczki – Wierzniowice”

– przekonują autorzy projektu na stronie internetowej.

Źródło:
Jacek Wilk/Facebook, Polska 3.0
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.