Connect with us

Europa

Wołodymyr Zełenski wygrał pierwszą turę wyborów prezydenckich w Ukrainie

Dodano

dnia

Fot. Vadim Chuprina / Wikimedia

Według sondażu exit poll telewizyjny komik Wołodymyr Zełenski zwyciężył pierwszą turę wyborów prezydenckich w Ukrainie. W drugiej zmierzy się z Petrem Poroszenką, który ubiega się o reelekcję.

Z sondażu exit poll wynika, że pierwszą turę wyborów wygrał Wołodomyr Zełenski, zdobywając 30,4% głosów. W drugiej turze zmierzy się z ówczesnym prezydentem Petrem Poroszenką, który zdobył 17,8% głosów. Na trzecim miejscu znalazła się była premier Julia Tymoszenko z poparciem 14,2% głosów.

Obywatele Ukrainy mieli do wyboru aż 39 kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta kraju.

Oficjalne wyniki wyborów Centralna Komisja Wyborcza ma przedstawić do 10 kwietnia. Natomiast druga tura wyborów zaplanowana jest na 21 kwietnia 2019 roku.

Źródło:
PolsatNews
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.